REKLAMA

Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

REKLAMA

Kluczowe jest zawsze bezpieczeństwo żywności

  • Autor: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
  • Data: 22-01-2016, 13:23
Kluczowe jest zawsze bezpieczeństwo żywności
Andrzej Słomiński /fot. DB Schenker Logistics

Kluczowym aspektem w zarządzaniu łańcuchem dostaw dla branży spożywczej jest bezpieczeństwo żywności. Bardzo ważna jest możliwość śledzenia nie tylko samej przesyłki, ale również poszczególnych partii i dat przydatności – powiedział w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Andrzej Słomiński, szef Obsługi Logistycznej w Magazynie Logistycznym w Teresinie, DB Schenker Logistics.

REKLAMA

Zaznacza, iż w przypadku konieczności wycofania danej partii produktu niezbędna jest możliwość szybkiego wygenerowania raportów informujących do jakich odbiorców i w jakich ilościach on trafił. - Pozwala to na niezwłoczne podjęcie decyzji w sprawie odbioru lub wstrzymania dostaw wyznaczonych produktów. W DB Schenker Logistics możliwość takiego śledzenia daje klientom i operatorowi autorski system lopass. Integruje on systemy magazynowe i transportowe typu wms (warehouse management system) i tms (transportation management system), informując o aktualnym statusie poszczególnych zleceń – mówi Andrzej Słomiński.

Zwraca uwagę, że równie istotne elementy to zabezpieczenie w całym łańcuchu przed szkodnikami (DDD), a także przeprowadzenie zgodnie z ISO 22000 analizy zagrożeń oraz wyznaczenie krytycznych punktów kontroli i monitorowanie ich w razie potrzeby.

- W przypadku Centrów Dystrybucyjnych, w których mamy do czynienia z różnorodnymi produktami spożywczymi, systemy wspomagają pracowników w przydzielaniu produktów do odpowiednich stref w magazynie, budowaniu optymalnej ścieżki pickingowej, budowaniu palet oraz identyfikacji produktów i lokalizacji za pomocą skanerów. Ponadto systemy dbają o to, by towary spożywcze wydawane były zgodnie z ustaloną strategią (np. FIFO lub FEFO) – wyjaśnia Słomiński.

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNERZY SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


REKLAMA

REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
City Board - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu www.nagel-group.com - partner portalu