Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

KUKE W 2010r. ubezpieczała 2,45 proc. polskiego eksportu, o wartości blisko 29 mld zł

 • Autor: Roman Wieczorkiewicz, portalspożywczy.pl
 • Data: 11-04-2011, 11:21

Łączna wartość ubezpieczonego obrotu osiągnęła w 2010 roku rekordowy poziom 28,75 mld PLN, tj. była o 105,6 proc. wyższa niż przed rokiem, a w ujęciu walutowym wyniosła 9,47 mld USD, tj. o 104,8 proc. więcej niż w 2009 roku.

Całkowita uzyskana przez Spółkę składka brutto (z działalności gwarantowanej przez Skarb Państwa oraz z ubezpieczeń i gwarancji komercyjnych) wzrosła natomiast w stosunku do 2009 roku aż o 213,8 proc., osiągając wartość 121,26 mln zł.

Wynik finansowy netto zamknął się kwotą 11,36 mln zł, wobec 21,53 mln zł straty poniesionej w 2009 roku.

Wartość ubezpieczonego obrotu eksportowego wyniosła 11,46 mld PLN tj. o 69,7 proc. więcej niż przed rokiem. W ujęciu dolarowym, obroty eksportowe stanowiły równowartość 3,81 mld, zatem w porównaniu do wyników roku 2009 zanotowano wzrost o 73,3 proc. Wskaźnik udziału polskiego eksportu objętego ubezpieczeniami KUKE S.A. wyniósł 2,45 proc. (w porównaniu do poziomu 1,61 proc. w roku ubiegłym).

Komercyjnymi ubezpieczeniami i gwarancjami eksportowymi w 2010 r. objęty został obrót wynoszący 7,36 mld PLN i 2,43 mld USD. Okazał się on w ujęciu złotowym o 57,8 proc., a w ujęciu dolarowym o 59,4 proc. wyższy w stosunku do zanotowanego w roku poprzednim.

Jednym z największych wyzwań dla Korporacji w roku 2010 była odbudowa po kryzysie w 2009 roku portfela gwarantowanych przez Skarb Państwa ubezpieczeń eksportowych poprzez pozyskanie do ubezpieczenia nowych klientów w miejsce stoczni, zlikwidowanych w związku z decyzjami Komisji Europejskiej. . Korporacji udało się pozyskać klientów zarówno w zakresie ubezpieczeń średnio i długoterminowych, jak również w ramach gwarancji ubezpieczeniowych. W minionym roku KUKE rozpoczęła współpracę z nowymi podmiotami oraz rozszerzyła współpracę z przedsiębiorstwami już obsługiwanymi, wchodząc między innymi na bardzo obiecujący rynek inwestycji w odnawialne źródła energii.

W rezultacie w ramach działalności gwarantowanej przez Skarb Państwa KUKE objęła ubezpieczeniami i gwarancjami obrót o łącznej wysokości 4,10 mld PLN i 1,38 mld USD, tj. 
o 96,0 proc. w złotych i 105,1 proc. w dolarach więcej niż w poprzednim roku.

W strukturze geograficznej obrotu i gwarancji eksportowych udzielonych przez KUKE w 2010 roku czołową pozycję zajmowały Niemcy oraz kolejno Holandia, Rosja oraz Republika Czeska. Udział krajów WNP w strukturze geograficznej ubezpieczeń i gwarancji eksportowych stanowił 24,1 proc.

WIĘCEJ INFORMACJI

KOMENTARZE: (2)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

 • Karol 11-04-2011, 13:05:
Kuke Ja oceniam, jako oszustów Mój przypadek brali składkę (nie małą) eksport Klienci płacili składki szły do czasu gdy jeden nie akceptując podwyżki postawił warunek zapłacę jak dostane towar w starej cenie. Towaru nie dostał nie zapłacił .Dokumenty wysyłkowe ok. towar odebrany ok. Był to towar spożywczy z gwarancją przechowywania w chodni max 3 m-ce. Zwróciliśmy się do Kukę po 6 miesiącach o wypłatę w ramach ubezpieczenia. Kukę dało odpowiedz klient zagraniczny po 8 miesiącach od odbioru złożył zastrzeżenia do towaru( uwaga USTNE) Kukę może pomóc w prowadzeniu procesu po pokryciu kosztów ich prawnika zagranicznego. Wycofałem się z procesu straciłem 10 tys EUR i natychmiast zerwałem płacenia haraczu Kuke za NIC.
 • Karol 11-04-2011, 12:56:
Kuke… ja oceniam, jako oszustów Mój przypadek brali składkę (nie małą) eksport Klienci płacili składki szły do czasu gdy jeden nie akceptując podwyżki postawił warunek zapłacę jak dostane towar w starej cenie. Towaru nie dostał nie zapłacił .Dokumenty wysyłkowe ok. towar odebrany ok. Był to towar spożywczy z gwarancją przechowywania w chodni max 3 m-ce. Zwróciliśmy się do Kukę po 6 miesiącach o wypłatę w ramach ubezpieczenia. Kukę dało odpowiedz... klient zagraniczny po 8 miesiącach od odbioru złożyło zastrzeżenia –uwaga USTNE Kukę może pomóc w prowadzeniu procesu po pokryciu kosztów ich prawnika zagranicznego. Wycofałem się z procesu straciłem 10 tys EUR i natychmiast zerwałem płacenia haraczu Kuke za NIC.

Zobacz wszystkie komentarze (2)

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (17 582) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 262)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

POLECAMY W SERWISACH