KUKE zanotowało 75 upadłości w czerwcu
W czerwcu upadło 75 firm, co oznacza spadek o 8,5 proc. wobec maja oraz wzrost o 17,2 proc. wobec czerwca 2011 roku - podała w komunikacie Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).
POWIĄZANE TEMATY
- KUKE: Azja jest coraz istotniejsza dla Polskich eksporterów
- Upadłości w handlu wyhamowały, ale II połowa roku będzie trudniejsza (analiza Coface)
- KUKE: Małe i średnie przedsiębiorstwa potencjałem dla wzrostu polskiego eksportu
- W lutym najliczniejsze były niewypłacalności firm produkcyjnych i usługowych
"Z danych pochodzących z sądów gospodarczych wynika, że w czerwcu upadłość ogłosiło 75 firm. Było to o 8,5 proc. mniej niż w maju, w którym zanotowano 82 upadłości oraz 17,2 proc. więcej niż w czerwcu 2011 r., kiedy to upadły 64 firmy" - napisała KUKE w komentarzu.
KUKE podała, że w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy na skutek niewypłacalności, działalność gospodarczą zakończyło 799 przedsiębiorstw.
"Suma upadłości z ostatnich dwunastu miesięcy po czerwcu okazała się o 1,4 proc. wyższa od zanotowanej po maju (788). Przed rokiem, tj. w czerwcu 2011 r., roczna krocząca suma upadłości wynosiła 685 firmy. Wynik bieżący jest więc o 16,6 proc. gorszy" - napisano.


KOMENTARZE
Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!