Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Minister rolnictwa: więcej pieniędzy na unijne działania

 • Autor: PAP
 • Data: 20-08-2010, 15:16

Zwiększony został limit środków na pomoc dla młodych rolników oraz na wsparcie w tworzeniu nowych miejsc pracy na wsi, poza rolnictwem - poinformował na konferencji prasowej minister rolnictwa Marek Sawicki.

Jak zaznaczył Sawicki, zainteresowanie tymi działaniami przerosło oczekiwania resortu i Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, stąd decyzja o dwukrotnym zwiększeniu puli pieniędzy dla młodych rolników, dla mikroprzedsiębiorstw na wsi i tworzenie miejsc pracy poza rolnictwem.

Prezes ARiMR Tomasz Kołodziej zaznaczył, że Agencja w ciągu trzech pierwszych dni naboru wniosków na pomoc dla młodych rolników, otrzymała tyle dokumentów, ile w dwóch poprzednich naborach w 2008 i 2009 r.

"Widać, że nastąpiło jakieś ożywienie gospodarcze, albo poszedł fałszywy sygnał, że tych środków może brakować. A więc podwajamy pule środków we wszystkich województwach poza wielkopolskim" - mówił minister. Dodał, że nie ma potrzeby, by przez placówkami Agencji tworzyły się społeczne kolejki.

Obecnie na dotacje dla młodych rolników jest 200 mln euro. Decyzja ta oznacza, że w tym roku ze wsparcia będzie mogło skorzystać ponad 10 tysięcy "młodych rolników", a nie 5,2 tysiąca, jak wcześniej zakładano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE: (3)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

 • Piotr 06-09-2010, 17:52:
Moim zdaniem niech Pan się zapisze do klastra. Miałem spotkanie w tej sprawie z kilkoma producentami żywności, teraz mamy już trzecie spotkanie. W "kupie" można więcej. Podobnie jak Pana zachęcano ich do inwestycji a potem część z nich nic nie dostało, po zakończeniu inwestycji. W "kupie" można wiecej!
 • MAREK MICHELIS WWW.INVESTMICHEL.PL 05-09-2010, 22:53:
STARAM SIE O DOTACJE UNIJNE ZAINWESTOWAŁEM 2 MLN. DOLARÓW A UNIA I NASZE STRUKTURY DOTACJI A SZCZEGÓLNIE MINISTERSTWO ROLNICTWA I JEJ AGENDY MÓWIĄ ZE NA ZAKŁADY PAKOWANIA JAJ KURZYCH 14125903 INVEST MICHEL.PL NIE MA PIENIĘDZY OSTATNIO KOPIŁEM 4 MERCEDESY NOWE W LEARNING ZA SUMĘ 500000TYS PLN CZYLI 0,5 MLN CO MAM ZROBIĆ SKUPUJE JAJA WIEJSKIE Z GOSPODARSTW EKOLOGICZNYCH O-PL ZAINWESTOWAWSZY 50000 TYSIĘCY ZL. KUPUJĄC 10.OOO SZT.KUR NIOSEK ROZDAŁEM ROLNIKA POD RÓŻANEM. ROLNIKA PROWADZĘ NIESPLATANIE SZKOLENIA W ZAKRESIE PRODUKCJI JAJ EKOLOGICZNYCH OPL, 1-PL KURY ZIELONONÓŻKI KUROPATWIANEJ KURA ,POLSKA ŻYWICIELKA NARODU ,OD 1000 LAT ŻYWI I KARMI MÓJ NARÓD NIEWIEDZAC O TYM BO JEST KURA AJA JESTEM SAKIEM Z LUCKIM ROZUMEM .INWESTYCJA W OPAKOWANIA DO JAJ 300000 TYSIĘCY ZŁOTYCH ZAINWESTOWAWSZY 1200000 1,2 MLN W CAGU OSTATNICH 3 MIES. ROZBUDOWAŁEM MAGAZYN 1100M2 O KOLEJNE 300M 2 INVESTMICHEL SPRZEDAJE 4 MLNSZT.JAJ MIESIĘCZNIE POSIADAM 35% WARSZAWSKIEGO RYNKU .BUDUJE POLSKIE DROBIARSTWO OD 20 LAT NIKT MI NIEDAL 1 GROSZA, AJA KARMIE WARSZAWĘ , OPOLSKI KRAJ LUDZI KRAJ WPROWADZIŁEM 3 NOWE PRODUKTY MIESZKAM NA WSI KOBIERNE 44A GM. DEBE WIELKIE, GDZIE SA SŁABE DROGI NIE MA WODY, ALE JA SIĘ STARAM I WORZE JAJ KURZE NA WARSZAWĘ .CHCIAŁBYM KUPIĆ MASZYNĘ DO PAKOWANIA JAJ FIRMY MOBA 2500 LUB URZYWANA ALE DOPIERO ZA 2 LATA NIE MOGĘ PRZEINWESTOWAĆ FIRMY ZATRUDNIŁEM DODATKOWO 2 INWALIDÓW DO PRACY BIUROWEJ I DO KMONTEOLI JAKOŚCI NA 1 MLN. SZTUK SPAKOWANYCH JAJ WYSZUKAŁEM I UTYLIZOWAŁEM 4 SZT. CZARNYCH JAJ (kura po upadku) PANIE MINISTRZE CO MAM JESZCZE ZROBOC ABY CHOĆ TROCHĘ DEPARTAMENT ROLNICTWA I GMINNE INSTYTUCIE WSPOMOGŁY MNIE MIESIĘCZNE STRATY NA UTRZYMANIE JAKOŚCI TO 30.000 TYS, ZŁOTYCH ((WYMIANY NA PROTOKÓŁ STRAT .JESTEM PRZEDSTAWICIELEM IEC (MIĘDZYNARODOWA ORGANIZACJA JAJ KURZYCH) Z SIEDZIBA W LONDYNIE W 2006 R. BYLEM W MEXICO CITY MEKSYK .W 2010R. W PRADZE 20-23 WRZEŚNIA W HOTELU HILTON IEC MA SYMPOZJUM NA TEMAT JAKOŚCI SPRZEDAWSZY JAJ NA ŚWIECIE Z MINISTERSTWA ROLNICTWA NIGDY NIKOGO NIE BYŁO A W NASZYM KRAJU PRODUKUJE SIĘ 14 MLD. SZTUK JAJ KURZYCH TO OGROMNY RYNEK FINANSOWY JAJ ZBOŻA I PASZ, ORAZ OPAKOWAŃ ,TRANSPORT LOGISTYKA W UNI EUROPEJSKIEJ I POLSCE JA MAREK MICHELIS ZNAM SIĘ NA RYNKU POLSKICH JAJ I ŚWIATOWYCH CHĘTNIE SŁUŻĘ RADA .PROSZĘ PANA MINISTRA O POMOC POZDRAWIAM I ZAPRASZAM W MÓJ ŚWIAT JAJ SPRZEDAJE ROCZNIE 40 MILIONÓW SZTUK JAJ KURZYCH I PRZEPIÓRCZYCH.JESTEM POD STAŁYM NADZOREM PAŃSTWOWEJ INSPEKCJI WETERYNARII W MINSKU MAZOWIECKIM ZAPRASZAM DO ZAKŁADU PAKOWANIA JAJ ,,INVEST MICHEL.PL .POZDRAWIAM M.MICHELIS
 • MAREK MICHELIS WWW.INVESTMICHEL.PL 05-09-2010, 22:51:
STARAM SIE O DOTACJE UNIJNE ZAINWESTOWAŁEM 2 MLN. DOLARÓW A UNIA I NASZE STRUKTURY DOTACJI A SZCZEGÓLNIE MINISTERSTWO ROLNICTWA I JEJ AGENDY MÓWIĄ ZE NA ZAKŁADY PAKOWANIA JAJ KURZYCH 14125903 INVEST MICHEL.PL NIE MA PIENIĘDZY OSTATNIO KOPIŁEM 4 MERCEDESY NOWE W LEARNING ZA SUMĘ 500000TYS PLN CZYLI 0,5 MLN CO MAM ZROBIĆ SKUPUJE JAJA WIEJSKIE Z GOSPODARSTW EKOLOGICZNYCH O-PL ZAINWESTOWAWSZY 50000 TYSIĘCY ZL. KUPUJĄC 10.OOO SZT.KUR NIOSEK ROZDAŁEM ROLNIKA POD RÓŻANEM. ROLNIKA PROWADZĘ NIESPLATANIE SZKOLENIA W ZAKRESIE PRODUKCJI JAJ EKOLOGICZNYCH OPL, 1-PL KURY ZIELONONÓŻKI KUROPATWIANEJ KURA ,POLSKA ŻYWICIELKA NARODU ,OD 1000 LAT ŻYWI I KARMI MÓJ NARÓD NIEWIEDZAC O TYM BO JEST KURA AJA JESTEM SAKIEM Z LUCKIM ROZUMEM .INWESTYCJA W OPAKOWANIA DO JAJ 300000 TYSIĘCY ZŁOTYCH ZAINWESTOWAWSZY 1200000 1,2 MLN W CAGU OSTATNICH 3 MIES. ROZBUDOWAŁEM MAGAZYN 1100M2 O KOLEJNE 300M 2 INVESTMICHEL SPRZEDAJE 4 MLNSZT.JAJ MIESIĘCZNIE POSIADAM 35% WARSZAWSKIEGO RYNKU .BUDUJE POLSKIE DROBIARSTWO OD 20 LAT NIKT MI NIEDAL 1 GROSZA, AJA KARMIE WARSZAWĘ , OPOLSKI KRAJ LUDZI KRAJ WPROWADZIŁEM 3 NOWE PRODUKTY MIESZKAM NA WSI KOBIERNE 44A GM. DEBE WIELKIE, GDZIE SA SŁABE DROGI NIE MA WODY, ALE JA SIĘ STARAM I WORZE JAJ KURZE NA WARSZAWĘ .CHCIAŁBYM KUPIĆ MASZYNĘ DO PAKOWANIA JAJ FIRMY MOBA 2500 LUB URZYWANA ALE DOPIERO ZA 2 LATA NIE MOGĘ PRZEINWESTOWAĆ FIRMY ZATRUDNIŁEM DODATKOWO 2 INWALIDÓW DO PRACY BIUROWEJ I DO KMONTEOLI JAKOŚCI NA 1 MLN. SZTUK SPAKOWANYCH JAJ WYSZUKAŁEM I UTYLIZOWAŁEM 4 SZT. CZARNYCH JAJ (kura po upadku) PANIE MINISTRZE CO MAM JESZCZE ZROBOC ABY CHOĆ TROCHĘ DEPARTAMENT ROLNICTWA I GMINNE INSTYTUCIE WSPOMOGŁY MNIE MIESIĘCZNE STRATY NA UTRZYMANIE JAKOŚCI TO 30.000 TYS, ZŁOTYCH ((WYMIANY NA PROTOKÓŁ STRAT .JESTEM PRZEDSTAWICIELEM IEC (MIĘDZYNARODOWA ORGANIZACJA JAJ KURZYCH) Z SIEDZIBA W LONDYNIE W 2006 R. BYLEM W MEXICO CITY MEKSYK .W 2010R. W PRADZE 20-23 WRZEŚNIA W HOTELU HILTON IEC MA SYMPOZJUM NA TEMAT JAKOŚCI SPRZEDAWSZY JAJ NA ŚWIECIE Z MINISTERSTWA ROLNICTWA NIGDY NIKOGO NIE BYŁO A W NASZYM KRAJU PRODUKUJE SIĘ 14 MLD. SZTUK JAJ KURZYCH TO OGROMNY RYNEK FINANSOWY JAJ ZBOŻA I PASZ, ORAZ OPAKOWAŃ ,TRANSPORT LOGISTYKA W UNI EUROPEJSKIEJ I POLSCE JA MAREK MICHELIS ZNAM SIE NA RYNKU POLSKICH JAJ I ŚWIATOWYCH CHĘTNIE SŁUŻĘ RADA .PROSZE PANA MINISTRA O POMOC POZDRAWIAM I ZAPRASZAM W MOJ SWIAT JAJ SPRZEDAJE ROCZNIE 40 MILIONOW SZTUK JAJ KURZYCH I PRZEPIURCZYCH.JESTEM POD STALYM NADZOREM PANSTWOWEJ INSPEKCJI WETERYNARI W MINSKU MAZOWIECKIM ZAPRASZAM DO ZAKLADU PAKOWANIA JAJ ,,INVEST MICHEL.PL .POZDRAWIAM M.MICHELIS

Zobacz wszystkie komentarze (3)

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (17 425) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 262)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

POLECAMY W SERWISACH