Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

OT Logistics zawarła umowę sprzedaży akcji chorwackiej Luka Rijeka

 • Autor: BW, portalspozywczy.pl
 • Data: 28-12-2017, 10:56
OT Logistics zawarła umowę sprzedaży akcji chorwackiej Luka Rijeka
fot. pixabay.com

OT Logistics zawarła umowę sprzedaży 8,75 proc. akcji chorwackiej Luka Rijeka na rzecz funduszu zarządzanego przez PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych łącznie za ok. 32,8 mln złotych. OT Logistics wraz z paroma akcjonariuszami działającymi w porozumieniu zachowa jednak kontrolę nad chorwacką spółką.

- Zarząd OT Logistics (Spółka, Emitent, OT Logistics) informuje, że w dniu 27 grudnia 2017 roku zawarł z Funduszem Ekspansji Zagranicznej Funduszem Inwestycyjnym Zamkniętym Aktywów Niepublicznych z siedzibą w Warszawie (Fundusz) zarządzanym przez PFR Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych umowę (Umowa) zobowiązującą do sprzedaży akcji Luka Rijeka d.d. (Luka Rijeka), na mocy której Emitent zobowiązał się do sprzedaży w terminie 10 dni roboczych na rzecz Funduszu 1.179.355 akcji Luka Rijeka stanowiących 8,75% kapitału zakładowego tej spółki za cenę 50HRK za jedną akcję, tj. łącznie 59,0 mln HRK (tj. 32,8 mln zł na dzień publikacji niniejszego raportu) – podała spółka OT Logistics.

- W wyniku realizacji Umowy OT Logistics będzie posiadał bezpośrednio 26,51% akcji Luka Rijeka, a łącznie z Allianz ZB d.o.o. i ERSTE d.o.o z siedzibami w Zagrzebiu (Chorwacja), z którymi Emitent ma zawartą umowę wspólników, udział OT Logistics i ww. funduszy emerytalnych, jako podmiotów działających w porozumieniu, wynosić będzie 50,56% kapitału zakładowego Luka Rijeka, co oznacza że Emitent wraz z podmiotami działającymi w porozumieniu zachowuje kontrolę nad Luka Rijeka - podano.

OT Logistics podała też, że umowa została zawarta w wykonaniu umowy o współpracy zawartej w dniu 24 czerwca 2016 roku z Funduszem (Umowa o współpracy), której przedmiotem była współpraca Funduszu i OT Logistics w nabywaniu akcji Luka Rijeka.

- W Umowie o współpracy Emitent zobowiązał się do sprzedaży na rzecz Funduszu określonej części akcji Luka Rijeka nabytych w organizowanym przetargu na sprzedaż ww. akcji lub ogłoszonym wezwaniu na akcje Luka Rijeka, a Fundusz zobowiązał się do zakupu ww. akcji. Umowa o współpracy zawiera zapisy dotyczące kwestii uprawnień i obowiązków korporacyjnych. Umowa o współpracy przewiduje ograniczenie w zbywaniu oraz obciążaniu akcji przez strony umowy w okresie 7 lat i opcję put w przypadku naruszenia zapisów Umowy o współpracy oraz opcje put i call, których realizacja może nastąpić po upływie 7 lat od nabycia ww. akcji przez Fundusz przez okres 50 lat od zawarcia Umowy o współpracy - podano.

Umowa o współpracy obowiązuje strony do dnia, w którym Fundusz lub Emitent przestaną być akcjonariuszami Luka Rijeka.

Grupa Kapitałowa OT Logistics to polska firma z ponad 70-letnim doświadczeniem. Jest największym operatorem portowym w Polsce i na południowym Bałtyku oraz liderem w transporcie wodnym śródlądowym, od Kaliningradu w Rosji po porty w Niemczech i Holandii. Grupa skupia również podmioty wyspecjalizowane w transporcie drogowym, kolejowym, a także spedycji i logistyce. OT Logistics jest również największym branżowym udziałowcem portu morskiego Luka Rijeka w Chorwacji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (16 136) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 263)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

POLECAMY W SERWISACH