REKLAMA

Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

REKLAMA

Pozytywne nastroje umacniają rynki finansowe

  • Autor: PAP
  • Data: 14-08-2014, 17:16

Pozytywne nastroje powróciły na rynek i spowodowały umocnienie złotego. Dla rynku długu kluczowa była seria danych makro, która umacnia rynek w przekonaniu, że obniżka stóp procentowych jednak będzie - wskazują specjaliści.

REKLAMA

Produkt Krajowy Brutto w II kwartale 2014 r. wzrósł o 3,2 proc. rdr oraz wzrósł o 0,6 proc. kdk. Ekonomiści ankietowani przez PAP oczekiwali, że w II kwartale gospodarka urosła o 3,2 proc.

W środę natomiast GUS podał, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych w lipcu spadły o 0,2 proc. rdr, a w porównaniu z poprzednim miesiącem ceny spadły o 0,2 proc. Ekonomiści ankietowani przez PAP szacowali, że ceny towarów i usług spadły w lipcu o 0,2 proc. rdr oraz mdm spadły o 0,2 proc.

"Widzimy poprawę nastrojów na rynkach i brak złych wiadomości, co skutkuje umocnieniem złotego. Zyskują waluty regionu i rynek zakłada, że w długi weekend nie wydarzy się nic złego" - powiedział Marek Cherubin z Banku BPH.

"Jeśli rzeczywiście będzie spokojny długi weekend, to przyszły tydzień powinniśmy zacząć na obecnych poziomach" - dodał.

Prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin oświadczył w czwartek, że Rosja uczyni wszystko, co od niej zależne dla zażegnania konfliktu na Ukrainie. Sytuację w tym kraju określił, jako "krwawy chaos" i "bratobójczy konflikt".

Seria danych makro z Polski umacnia rynek w przekonaniu o obniżce stóp.

"Dane o PKB zostały odebrane jako zgodne z konsensusem, ale musimy pamiętać, że skutki embarga odczujemy w kolejnych kwartałach. Natomiast inflacja przekroczyła psychologiczną barierę. Dane te zwiększają poczucie, że cięcia będą konieczne" - powiedział Maciej Popiel z PKO BP.

Jerzy Osiatyński z RPP powiedział w czwartek, że trudno znaleźć makroekonomiczne uzasadnienie dla tak wysokich, realnych stóp w Polsce.

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNERZY SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


REKLAMA

REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
City Board - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu www.nagel-group.com - partner portalu