REKLAMA

Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

REKLAMA

Resort gospodarki: Wzrost eksportu w IV kwartale wyniesie ok. 5 proc.

  • Autor: PAP
  • Data: 25-11-2009, 15:36

Wzrost eksportu w całym IV kwartale w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego wyniesie około 5 proc. - oceniają eksperci z Departamentu Analiz i Prognoz Ministerstwa Gospodarki.

REKLAMA

"Departament Analiz i Prognoz przewiduje wzrost eksportu w IV kwartale (ok. 5 proc.). W skali roku spadek eksportu wyniesie ok. 15 proc." - napisano w raporcie.

Analitycy MG przewidują uzyskanie w IV kwartale bieżącego roku ok. 4-proc. wzrostu produkcji przemysłowej. "W skali roku oczekujemy spadku produkcji o 3-4 proc." - napisano.

Zdaniem ekspertów wzrost wynagrodzeń realnych w przemyśle w tym roku ukształtuje się na poziomie ok. 1,5 proc. na skutek oczekiwanego spadku wskaźnika inflacji. Przewidują oni spadek zatrudnienia zarówno w IV kwartale 2009 roku, jak i liczonego w skali roku.

"Przewidywany wzrost produkcji przemysłowej w IV kw. 2009 roku, przy jednoczesnym spadku zatrudnienia, będzie skutkował dalszym wzrostem produktywności pracy. W skali roku 2009 nastąpi wzrost produktywności" - napisano.

Analitycy przewidują również, że obserwowana w tym roku tendencja poprawy relacji między dynamiką wynagrodzeń i dynamiką produktywności w IV kwartale będzie kształtowała się korzystniej.

"W skali roku wzrost produktywności będzie szybszy od wzrostu wynagrodzeń. Jednostkowe koszty pracy ulegną w 2009 roku obniżeniu" - wynika z raportu.

WIĘCEJ INFORMACJI

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNERZY SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


REKLAMA

REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
City Board - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu www.nagel-group.com - partner portalu