Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Rośnie popyt na specjalistów na Pomorzu

  • Autor: pr
  • Data: 29-09-2015, 12:20

Trójmiejski rynek pracy z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjny, w szczególności dla firm z sektora centrów usług wspólnych (SSC/BPO) i IT. Jak podaje Główny Urząd Statystyczny stopa bezrobocia w sierpniu bieżącego roku w województwie pomorskim wyniosła 11,4 proc.

W samym powiecie gdańskim stopa bezrobocia wyniosła już tylko 8,9 proc., a w Gdańsku – 5,8 proc., co potwierdza dobrą kondycję tego rynku. Dostępni są tutaj świetni specjaliści i menedżerowie znający języki skandynawskie, wyspecjalizowani w obszarach: finanse, HR oraz logistyka i zakupy. Powstanie nowych centrów usług wspólnych i ciągły rozwój już istniejących ośrodków powoduje stałe zapotrzebowanie na kandydatów ze znajomością języka niemieckiego, francuskiego, holenderskiego czy węgierskiego.

Z danych EURES-u wynika, że w obrębie Metropolii Trójmiejskiej występuje najwyższy stopień koncentracji działalności gospodarczej . Bardzo szybko rozwija się obszar bankowości w sektorze SSC/BPO – na swoje centra zdecydowało się już wiele prężnie działających firm z tego sektora. Co więcej, w planach są kolejne duże inwestycje. W związku z tym, największe zapotrzebowanie odnotowuje się obecnie na specjalistów z obszaru bankowości, w szczególności na stanowiska związane z przeciwdziałaniem „praniu brudnych pieniędzy” (Know Your Customer/ Anti-Money Laundering, czyli KYC/AML). Jak twierdzi Agnieszka Dzierań, Branch Manager biura Antal w Gdańsku, najbardziej pożądane w tym obszarze są odpowiednie doświadczenie oraz bardzo dobra znajomość języka angielskiego. „Rynek trójmiejski jest otwarty na kandydatów relokacyjnych. Centra SSC/BPO przyciągają nie tylko atrakcyjną lokalizacją, ale przede wszystkim możliwością rozwoju, jasną ścieżką kariery i bogatymi pakietami socjalnymi i relokacyjnymi.” – zauważa Agnieszka Dzierań z agencji rekrutacyjnej Antal.

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • Tomasz A. 29-09-2015, 13:37:
Skąd Wy macie te dane ? W całym województwie stopa bezrobocia jest już dawno poniżej 10%. Zweryfikujcie je na stronach WUP w Gdańsku.

Zobacz wszystkie komentarze (1)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH