Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Rzecznik MSP: Chcemy w tym roku zakończyć prywatyzację Polmosów w Bielsku-Białej i Józefowie

  • Autor: Paulina Bełżecka, www.portalspozywczy.pl
  • Data: 10-02-2011, 15:16
Rzecznik MSP: Chcemy w tym roku zakończyć prywatyzację Polmosów w Bielsku-Białej i Józefowie

- Naszą intencją jest zakończenie prywatyzacji Polmosu Bielsko-Biała i Józefów w 2011 roku. Powodzenie procesu uzależnione jest jednak od zainteresowania potencjalnych inwestorów - powiedział serwisowi portalspożywczy.pl Maciej Wewiór, rzecznik resortu skarbu.

Rzecznik MSP przypomniał, iż w tej chwili Ministerstwo Skarbu Państwa prowadzi dwa procesy prywatyzacyjne z branży spirytusowej.

- Najbardziej zaawansowany jest proces dla Polmosu Bielsko-Biała, w którym 18 stycznia tego roku zaprosiliśmy potencjalnych inwestorów do negocjacji do nabycia 85 proc. kapitału zakładowego spółki - informuje.

Termin składania ofert wstępnych na zakup udziałów w Śląskiej Wytwórni Wódek Gatunkowych Polmos w Bielsku-Białej upływa 18 lutego 2011 roku, o godzinie 15:00.

- Natomiast dla Polmosu Józefów, do końca lutego doradca ma złożyć zakutalizowane analizy przedprywatyzacyjne i dopiero po ich odbiorze zdecydujemy o najkorzystniejszym dla tej spółki sposobie prywatyzacji. Jeszcze na przełomie marca i kwietnia chcielibyśmy zaprosić potencjalnych inwestorów do udziału w prywatyzacji tego Polmosu - mówi rzecznik resortu skarbu.

W związku z ograniczonymi nakładami na inwestycje, działania zarządów Polmosów w Józefowie i Bielsko-Białej w tym roku koncentrować się będą na utrzymaniu obecnej produkcji.

- Konieczność modernizacji zakładów, ich parku technologicznego przy jednoczesnym niedoborze środków własnych, stanowi jedynie kolejny argument za prywatyzacją tych Polmosów - ocenia Maciej Wewiór.

MSP posiada także mniejszościowe udziały w Destylerni Polmos w Krakowie, w której udział Skarbu Państwa wynosi 14,42% oraz w Podlaskiej Wytwórni Wódek Polmos w Siedlcach, w której SP posiada 18,28% akcji.

- W ubiegłym roku zwróciliśmy się do głównych inwestorów z zapytaniem, czy byliby zainteresowani zwiększeniem swojego zaangażowania, poprzez odkupienie akcji od Skarbu Państwa. Obaj wyrazili chęć podjęcia rozmów na ten temat w późniejszym terminie - informuje nasz rozmówca.

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH