Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Ursus zawarł znaczącą umowę z PPG. Wartość inwestycji ma wynieść ok. 3 mln zł

 • Autor: www.portalspozywczy.pl
 • Data: 30-03-2018, 07:54
Ursus zawarł znaczącą umowę z PPG. Wartość inwestycji ma wynieść ok. 3 mln zł
Karol Zarajczyk, prezes Ursusa/ fot. PTWP

Zarząd spółki Ursus informuje, iż w dniu 28 marca 2018 r. pomiędzy URSUS S.A. i PPG Industries Poland sp. z o.o. oddział w Warszawie został zawarty kontrakt handlowy, na podstawie którego Strony uzgodniły warunki współpracy dotyczącej wykorzystywania przez Emitenta produktów PPG na potrzeby prowadzonej przez siebie działalności związanej z lakierowaniem powierzchni produkowanych wyrobów.

Strony ustaliły, że przez cały okres obowiązywania kontraktu URSUS S.A. wraz ze spółką zależną URSUS BUS S.A. dokonają zakupu produktów PPG w konkurencyjnych cenach na łączną kwotę nie niższą niż 30,4 mln zł netto, zgodnie z przyjętym harmonogramem zamówień. Z zawartym kontraktem związane jest zaangażowanie PPG Industries Poland sp. z o.o. w realizowaną przez Emitenta inwestycję polegającą na budowie w zakładzie produkcyjnym URSUS S.A. w Lublinie jednej z najbardziej nowoczesnych i innowacyjnych linii lakierniczej w Polsce. Inwestycja ta jest realizowana przez Emitenta w ramach długofalowego planu inwestycyjnego będącego elementem strategii Zarządu. 

Nowo uruchomiona linia lakiernicza będzie wykorzystywana do lakierowania wyrobów URSUS oraz autobusów URSUS BUS. Realizacja kolejnych etapów projektu planowana jest w kolejnych kwartałach bieżącego roku, a uruchomienie nowoczesnej linii lakierniczej ma nastąpić do końca trzeciego kwartału bieżącego roku.

Wartość inwestycji ma wynieść około 3 mln zł netto. Powyższy kontrakt został zawarty na czas oznaczony i obowiązuje do dnia 27 marca 2023 r. Dodatkowo, zgodnie z postanowieniami kontraktu, PPG Industries Poland sp. z o.o. w ramach współpracy zapewni Emitentowi doraźną opiekę techniczną związaną ze stosowaniem produktów PPG, okresowe audyty techniczne polegające na sprawdzaniu zgodności sposobu wykorzystania technologii w lakierniach ze standardami technologicznymi PPG i udzielaniu ewentualnych wskazówek odnośnie korzystania z technologii PPG. Ponadto, PPG przeprowadzi również cykliczne szkolenia w zakresie nowych produktów i technologii ich wykorzystywania w lakierowaniu wyrobów URSUS S.A. i URSUS BUS S.A.

Zawarty kontrakt określa wzajemne prawa i obowiązki Stron związane z jego wykonywaniem oraz zasady rozliczania wszelkich należności wynikających z realizacji postanowień kontraktu. Pozostałe warunki zawartego kontraktu nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych dla tego typu umów. Kontrakt z PPG zawiera postanowienia o karach umownych, które zapłaci Emitent za rozwiązanie kontraktu przed upływem terminu jego ważności, w wysokości od 2% do 10% maksymalnej kwoty rabatów otrzymanych od PPG. Zapłata kwot określonych powyżej nie wyłącza możliwości dochodzenia odszkodowania w zakresie przenoszącym ich wysokość na zasadach ogólnych.

Gwarancja terminowych dostaw innowacyjnych i wysoko wydajnych wyrobów lakierniczych marki PPG, o wymaganych parametrach i w ilościach zgodnych z zapotrzebowaniem, zapewnia Grupie Kapitałowej URSUS stabilizację w zakresie stosowania najwyższej jakości rozwiązań technologicznych w procesie produkcyjnym wyrobów URSUS, umożliwiając osiągnięcie zamierzonych celów ilościowych i jakościowych.

 
 
 
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (11 524) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 262)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane

POLECAMY W SERWISACH