Wiceminister rolnictwa: Do wiosny żywność będzie drożeć
Ceny żywności do wiosny będą rosły, ze względu na sytuację na światowych rynkach rolnych - poinformował PAP wiceminister rolnictwa Tadeusz Nalewajk. "Ceny żywności w ostatnim czasie dość wyraźnie skoczyły.
Jest to wynik sytuacji na rynkach światowych i tego co się działo z plonami w Polsce w zeszłym roku. Na rynek działa susza w Rosji oraz powodzie w Australii. Istotne jest, jakie okażą się lutowe zbiory w Argentynie. Do wiosny należy jednak nastawić się, że żywność w Polsce w dalszym ciągu będzie drożeć, ciężko jednak określić jaka będzie skala tych podwyżek" - powiedział w czwartek PAP Nalewajk.
W poniedziałek minister rolnictwa Marek Sawicki powiedział, że w 2011 roku ceny żywności nie wzrosną o więcej niż 4-5 proc.


KOMENTARZE: (2)
Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!
Zobacz wszystkie komentarze (2)