Jak przypomina nasz rozmówca, firma będzie wkrótce obchodzić swoje 30-lecie.
- Za rok, w 2013 roku będziemy obchodzili 30-lecie działalności - siłą rzeczy przez ten czas wszystko się zmieniło, musimy inwestować, nawet w budynki. Wydatków inwestycyjnych jest zawsze co roku mnóstwo - mówi Stefan Putka.
- Co roku inwestujemy - w nowe sklepy, nowe produkty, w unowocześnienie produkcji. Kupujemy lepsze, wydajniejsze maszyny, czy chłodnie. W tym roku wydaliśmy na ten cel kilka milionów złotych. W przyszłym roku także planujemy inwestycje w podobnej kwocie - dodaje.
Piekarnie Putka maja obecnie około 30 własnych sklepów firmowych na terenie Warszawy.
- Mamy też sklepy patronackie. Kiedy zgłasza się do nas sklep, pomagamy mu, aranżując i reklamując sprzedaż, natomiast naszym wymogiem jest, by nie sprzedawał on wyrobów piekarniczych innych firm, tylko nasze, przynajmniej w tych kategoriach, w których my produkujemy. Takich sklepów patronackich w Warszawie jest kilka - tłumaczy Stefan Putka.
Firma ma plany otwierania kolejnych sklepów. - Z reguły rocznie przybywają 3-4 sklepy - mówi nasz rozmówca.
Odkreśla on, że podczas otwierania własnych sklepów firma bardzo zwraca uwagę na koszty. Dlatego gros sklepów firmowych funkcjonuje razem z siecią sklepów wędliniarskich Wierzejki.
- Składamy się na lokale, dzielimy się powierzchnią, na czym obie firmy korzystają - Wierzejki mają silną pozycję jako producent wędlin, a my jako producent pieczywa - tłumaczy Stefan Putka.
I dodaje, że są to zazwyczaj są to sklepy wolnostojące, np. na targowiskach, ewentualnie w dobrych miejscach handlowych, tam, gdzie znajdują się inne małe sklepy. - W galeriach handlowych raczej nie operujemy - mówi współwłaściciel piekarń.
Piekarnie Putka ma w swojej ofercie około 150 różnych produktów. Niektóre produkty wypadają, jeśli nie mają dużego powodzenia, na ich miejsce firma wprowadza nowe.
- Poszukujemy cały czas nowych produktów. Mamy własne pomysły, jeździmy po świecie i obserwujemy, na przykład ostatnio zaczęliśmy produkować toskański chleb. Trzeba obserwować rynki i konkurencję. Jak oni coś zrobią ciekawego i nam się podoba, próbujemy to wprowadzić także u nas, bo nie ma w dziedzinie piekarnictwa znaków zastrzeżonych - mówi Stefan Putka.
Przeczytaj także:
Współwłaściciel firmy Putka: Rozważamy budowę nowego zakładu
chleb - ceny hurtowe
chleb regionalny [0.5kg] 1.90 złPolecamy:
Zobacz także:
- Sieć Fornetti otworzyła kolejne minipiekarnie (27-05-2012, 09:36)
- Chleb będzie jeszcze droższy (24-05-2012, 08:18)
- Warszawska Spółdzielnia Piekarsko-Ciastkarska rozbudowuje sieć sklepów firmowych (12-05-2012, 09:57)
- Piekarze buntują się przeciwko sprzedaży pieczywa z ciasta głębokomrożonego (25-04-2012, 12:02)
- Paniery z niższą stawką VAT (23-04-2012, 08:08)
- Producent pieczywa dla McDonalds rusza z budową fabryki w Polsce (19-04-2012, 18:43)
- Spada konsumpcja pieczywa. Będzie więcej bankructw piekarni (18-04-2012, 14:16)
- Rośnie zainteresowanie producentów żywnością ekologiczną (03-04-2012, 14:05)


Prześlij»
Drukuj»
Komentuj»











