REKLAMA

Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

REKLAMA

15 proc. żywności nie spełnia norm

  • Autor: Dziennik Gazeta Prawna
  • Data: 16-11-2010, 06:45
15 proc. żywności nie spełnia norm

Producenci żywności do mięsa lub ryb chętnie dodają wodę. Według dnaych Inspekcji Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych już 15 proc. żywności nie spełnia norm - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

REKLAMA

Producenci łamią przepisy a i tak otrzymują duże zamówienia z hipermarketów. Średnia kara za zaniżanie jakości produktów wynosi jedynie 3 tysiące złotych.

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna tzw. parametry fizyko-chemiczne miała tylko jedna piąta zbadanych przetworów rybnych, 15 proc. wędlin, 7 proc. soków i nektarów, 5 proc. masła. Wszystkie te produkty zawierały zbyt dużą ilość wody.

KOMENTARZE: (6)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • mleczarz 17-11-2010, 22:23:
Proszę zwrócić uwagę na niby masło w jednej sieci fr. supermarketów. Jak to zrozumieć, to za komuny nie robiono takich chwytów. Masło było po prostu masłem, mimo braków na półkach, a margaryna margaryną. Nikomu nie przyszlo do głowy by to zmieniać. A może, etyka biznesu stała wtedy na wyższym poziomie, kadra zarządzająca miała lepszych, jeszcze przedwojennych profesorów. Słowo i marka były wartością!
Mianowicie;
opakowanie tego produktu w papierze pergaminowym z krówką i charakterystyczną niebiesko-czerwoną trzcionką, jak upragnione niegdyś masło śmietankowe. Napis informuje, extra śmietankowe czy wyborowe, a między tymi napisami mniejszą trzcionką jest tłuszcz mleczny do smarowania. To w takim razie powinno być extra WYBOROWY!
Wg ostanich danych kary za manipulacje i oszustwa jakościowe w marketach są śmiesznie niskie, tj. 3 tyś zł., gdzie obroty firm idą w melony.
  • Igor 17-11-2010, 20:13:
Prawda jest taka że do wielu produktów nie ma sprecyzowanych przepisów a w mięsie i ryba może być wszystko co za deklaruje np parówki i 1/2 skorki wp i tłuszcz a potem trochę mięsa. W prawie żywnościowym są takie dziury,że końca nie widać. Poza tym IJHARSY maja ograniczone działania i nie mają postaw prawnych by żądać od producentów jakichkolwiek danych związanych z obrotem a zwłaszcza z przychodem zakładu!!
  • technolog 16-11-2010, 11:13:
sa systemy zapewnienia jakości .kazdy posiada certfikaty! i co?

Zobacz wszystkie komentarze (6)

REKLAMA
REKLAMA

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


REKLAMA

REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
City Board - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu www.nagel-group.com - partner portalu