Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Firma piekarnicza STESKAL wdrożyła system kontroli dostępu

  • Autor: www.dlahandlu.pl
  • Data: 06-10-2011, 20:58

System Kontroli Dostępu CEM AC 2000 Lite został wdrożony w Zakładzie Usług Produkcyjnych Piekarnia-Ciastkarnia STESKAL z Nowego Targu, oferującym wyroby piekarnicze i cukiernicze, specjalizującej się w usługach gastronomicznych oraz sprzedaży hurtowej i detalicznej.

System został zainstalowany przez firmę AGIS Fire & Security - autoryzowanego i wyłącznego dostawcę rozwiązań marki CEM w Polsce. Główny element systemu, w którym wykorzystano najnowocześniejsze rozwiązania takie jak m.in. biometryczne czytniki linii papilarnych, stanowi AC 2000 Lite Controller

Jego funkcje pozwalają na obsługę i sterowanie pozostałymi elementami systemu z jednego miejsca. Umożliwia to m.in. generowanie raportów dotyczących ruchu gości w obiekcie czy nadawanie lub anulowanie uprawnień do poruszania się w określonych strefach - wszystkie polecenia wprowadzane są przez zarządcę w jednym miejscu, bez konieczności wprowadzania modyfikacji dotyczących każdego z zabezpieczonych przejść oddzielnie.

Dzięki zastosowaniu w systemie kontroli dostępu CEM AC 2000 Lite nowoczesnej technologii IP, czytniki linii papilarnych i kontrolery systemu zostały przyłączone poprzez sieć Ethernet. Takie rozwiązanie pozwoliło na zagwarantowanie sprawnej instalacji oraz możliwości szybkiej i prostej rozbudowy systemu w przyszłości.

W przypadku stref wymagających zapewnienia ochrony, zastosowane zostały czytniki biometryczne, sterowane za pomocą inteligentnych kontrolerów IP eDCM300. W przypadku awarii sieci eDCM300 posiada wbudowaną bazę danych użytkowników i w przypadku awarii sieci i braku komunikacji z serwerem głównym system kontroli dostępu nadal jest sprawny.

Kontroler AC2000 Lite umożliwia także integrację systemu kontroli dostępu CEM AC 2000 Lite z innymi rozwiązaniami w zakresie bezpieczeństwa takimi jak np.: System Nadzoru Wizyjnego (CCTV), System Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN).

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ INFORMACJI

KOMENTARZE: (1)

Wypowiedz się! Twoja opinia jest ważna!

  • informatyk 07-10-2011, 08:55:
To się chyba trochę przewiozła. A jak z GIODO i danymi osobowymi? To można kolekcjonować odciski biometryczne?

Zobacz wszystkie komentarze (1)

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na TwitterzePOLECAMY W SERWISACH