Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

Stoczek Natura rezygnuje z budowy Centrum B+R

 • Autor: portalspozywczy.pl
 • Data: 19-03-2018, 18:57
Stoczek Natura rezygnuje z budowy Centrum B+R
Zenon Daniłowski, prezes Makaronów Polskich, fot. PTWP

Stoczek Natura, spółka zależna Makaronów Polskich, zrezygnowała z realizacji umowy zawartej z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju o dofinansowaniu projektu, jakim było utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego - podała spółka w komunikacie.

We wrześniu 2017 roku spółka informowała, że podpisała z ministerstwem umowę na dofinansowanie utworzenia Centrum Badawczo-Rozwojowego. Firma miała otrzymać 9,25 mln zł dofinansowania.
 
Zarząd spółki Stoczek Natura Sp. z o.o. podjął decyzję o rezygnacji z realizacji umowy o dofinansowanie i z przeprowadzenia projektu w utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego po przeprowadzeniu szczegółowej analizy rzeczowo-finansowej, przy uwzględnieniu innych, już realizowanych i przyjętych do realizacji, działań i projektów inwestycyjnych mających na celu konieczny rozwój działalności firmy. Ustalono, że zaciągnięcie zobowiązania kredytowego w roku 2018 na potrzeby sfinansowania Projektu, którego realizacja miałaby się rozpocząć z końcem 2019 roku, skutkowałoby już w 2018 roku obniżeniem ratingu kredytowego Grupy Makarony Polskie.

Zarząd spółki Makarony Polskie w latach 2018-2019 będzie rekomendował Walnemu Zgromadzeniu przeznaczenie całości wypracowanego przez spółkę zysku netto na kapitał zapasowy i odstąpienie od wypłaty dywidendy dla akcjonariuszy - poinformowała spółka w komunikacie.

"Decyzja ta podyktowana jest ambitnymi, wielomilionowymi planami inwestycjami przyjętymi przez grupę na lata 2018-2019. Na realizację tych inwestycji spółki grupy pozyskały zarówno dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej, jak również finansowanie obce (długoterminowe kredyty inwestycyjne), niemniej dla zapewnienia właściwych przepływów pieniężnych konieczne jest zapewnienie również właściwego poziomu wkładu własnego ze strony grupy" - napisano w komunikacie.
 
Według zarządu spółki, zaplanowane inwestycje "są istotne dla dalszego dynamicznego rozwoju firmy oraz umocnienia jej pozycji rynkowej, a w dłuższej perspektywie czasowej przełożą się również na wzrost wartości firmy dla akcjonariuszy i możliwość osiągania większego zwrotu z inwestycji w akcje spółki".
 
"Inwestycje mają na celu nie tylko unowocześnienie i poszerzenie parku maszynowego, ale także stworzenie zaplecza badawczo-rozwojowego pozwalającego na szybkie reagowanie na pojawiające się potrzeby konsumentów i trendy rynkowe, a także oferowanie rynkowi produktów innowacyjnych, w tym funkcjonalnych" - napisano.

Biorąc powyższe pod uwagę Zarząd Spółki zdecydował zarekomendować Zwyczajnemu Walnemu Zgromadzeniu, aby zysk netto za okres od 1 stycznia 2017 roku do 31 grudnia 2017 roku w wysokości ok. 5 249 tys. zł przeznaczyć na kapitał zapasowy spółki Makarony Polskie SA.
 
Jednocześnie Spółka informuje, iż zgodnie z art. 382 §3 Kodeksu spółek handlowych niniejsza rekomendacja zostanie skierowana i zaopiniowana przez Radę Nadzorczą Spółki. Ostateczną decyzję dotyczącą podziału zysku za rok obrotowy 2017 podejmie Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SPÓŁKI SEKTORA SPOŻYWCZEGO NA GPW

MAKMakarony Polskie SA

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

PARTNER SERWISU

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


Oferty pracy (8 648) + DODAJ OFERTĘPolecane oferty


Nasi partnerzy

 • hrk.pl
 • monsterpolska.pl
 • jobs4sales.pl
 • przedstawiciele.pl
 • jobexplorer.pl
 • jobexpress.pl
 • infopraca.pl
 • praca.pl
 • praca.pl
Oferty przetargów (2 782 262)


Polecane oferty


Oferty nieruchomości


Polecane oferty


Nasi partnerzy

 • www.industrial.pl
 • www.nportal.pl
 • tabelaofert.pl
Oferty komunikatów (397 662)


Polecane oferty

Nasz partner

 • www.komunikaty.pl
Obiekty konferencyjne

» Wyszukiwanie zaawansowane