REKLAMA

Portalspozywczy.pl - portal branży spożywczej i handlu

REKLAMA

Zboża taniały w drugiej połowie listopada

  • Autor: PAP
  • Data: 30-11-2009, 18:21

W trzecim tygodniu listopada na rynku krajowym przeważały spadki cen zbóż. Według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW, w dniach 16-22.11.br. przeciętna cena skupu pszenicy konsumpcyjnej ukształtowała się na poziomie 461 zł/t, tj. 1 proc. niższym niż w poprzednim tygodniu i o 0,5 proc. niższym niż przed miesiącem. Jednocześnie ziarno to było o 2,4 proc. tańsze niż rok wcześniej.

REKLAMA

Cena jęczmienia paszowego w analizowanym okresie średnio wynosiła 361 zł/t. Była ona o 0,5 proc. niższa niż w poprzednim tygodniu jak i przed miesiącem. W odniesieniu do porównywalnego okresu 2008 r. jęczmień paszowy skupowano o 11 proc. taniej.

Przeciętna cena skupu kukurydzy w porównaniu do poprzedniego tygodnia obniżyła się o 1,6 proc. i ukształtowała się na poziomie 452 zł/t. Cena tego ziarna była zbliżona do notowanej przed miesiącem, ale równocześnie o 20 proc. wyższa niż przed rokiem.

Zwiększony popyt eksportowy jest prawdopodobnie przyczyną wzrostu cen żyta konsumpcyjnego w listopadzie. Dstawcy tego ziarna średnio w kraju uzyskiwali 288 zł/t, tj. prawie 4 proc. więcej niż tydzień wcześniej i o ok. 7 proc. więcej niż przed miesiącem. W odniesieniu do porównywalnego okresu ub.r. żyto było tańsze o 19 proc.

KOMENTARZE

Artykuł nie posiada jeszcze komentarzy! Twój może być pierwszy. Wypowiedz się!

REKLAMA
REKLAMA

SUBSKRYBUJ PORTALSPOZYWCZY.PL

NEWSLETTER

Najważniejsze informacje portalu portalspozywczy.pl prosto do Twojej skrzynki pocztowej

Portal Spożywczy: polub nas na Facebooku


Portal Spożywczy: dołącz do nas na Google+


Obserwuj Portal Spożywczy na Twitterze


REKLAMA

REKLAMA
PARTNERZY PORTALU
City Board - partner portalu Crédit Agricole - partner portalu www.nagel-group.com - partner portalu