W poniedziałek 28 stycznia białobrzescy policjanci zlikwidowali na terenie powiatu rawskiego pierwszą w tym roku tak ogromną nielegalnie działającą fabrykę papierosów - poinformował w piątek mł. asp. Edward Banach. Wyposażona była w profesjonalna linię produkcyjną.

Funkcjonariusze zabezpieczyli 246 tysięcy sztuk papierosów, blisko 2,5 tony krajanki tytoniowej, kompletną linię produkcyjną z wyposażeniem i komponentami takimi jak: etykiety, filtry, bibuły papierosowe, kartony a także pieniądze, nieruchomości i samochody na poczet przyszłych kar o wartości ponad 1 miliona złotych. Natomiast wartość czarnorynkowa zabezpieczonych wyrobów wyniosła blisko 1,9 mln zł.

Policjanci zatrzymali pięć osób trudniących się produkcją, w tym trzech obywateli Ukrainy. 46-letni właściciel posesji usłyszał zarzuty pomocnictwa do wyrabiania i przechowywania wyrobów tytoniowych bez stosownych zezwoleń i opłacania podatków. Trafił do aresztu na trzy miesiące. Podobne zarzuty usłyszeli obywatele Ukrainy, wobec których zostały zastosowano dozór policji.

Zabezpieczony towar podlegał obowiązkowi podatkowemu z tytułu niezapłaconej akcyzy i podatku VAT w łącznej kwocie przekraczającej 2,7 mln zł.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl