"Policjanci z komisariatu Bydgoszcz-Fordon ustalili, że na terenie jednego z magazynów mogą znajdować się nielegalne papierosy. Trop zaprowadził ich do tira, czekającego na wyjazd za granicę. Na pierwszy rzut oka wydawało się, że wszystko jest w porządku. Naczepa była załadowana paletami z proszkami. Jednak po sprawdzeniu jednej z palet okazało się, że pomiędzy proszkami były schowane papierosy bez polskich znaków akcyzy" - poinformował we wtorek podkom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego kujawsko-pomorskiej policji.

Na miejsce wezwali zostali funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy wspólnie z policjantami przeprowadzili oględziny całego pojazdu. "Nielegalnego towaru było tak dużo, że czynności trwały dwa dni" - dodał podkom. Słomski.

Po przeliczeniu okazało się, że na ciężarówce było ponad 105 tys. paczek, czyli ponad 2,1 mln sztuk nielegalnych papierosów. Funkcjonariusze oszacowali, że gdyby papierosy trafiły do obrotu, to wówczas straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 2,4 mln zł.

Materiały sprawy wraz zabezpieczonymi papierosami przekazano Krajowej Administracji Skarbowej, która będzie ustalać sprawców procederu. 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl