Jesienna słota i chłodne wieczory zdecydowanie sprzyjają konsumpcji grzańców. Wyraźny wzrost zainteresowania zakupem win grzanych jest zauważalny wraz z nadejściem chłodniejszej jesiennej aury. Potwierdzają to m.in wyniki sprzedaży m.in. Grzańca Galicyjskiego z poprzednich lat.

– Jesteśmy zadowoleni z ubiegłorocznego sezonu. Osiągnęliśmy zakładane cele sprzedażowe. Cieszy nas rosnące zainteresowanie nowymi wariantami naszych win grzanych: wersją bezalkoholową Grzańca Galicyjskiego oraz wersją VIP na bazie białego wina. Wpływają one również na wzrosty sprzedażowe i potwierdzają, że konsumenci są otwarci na nowości w tej kategorii – ocenia Jakub Nowak, prezes zarządu JNT Group, które w swoim portfolio posiada markę Grzaniec Galicyjski. 

Mimo pandemii koronawirusa prognozy odnośnie spożycia win grzanych w tym sezonie są optymistyczne. 

– Spodziewamy się, że – tak jak w okresie wakacyjnym – pandemia wpłynie na zachowania konsumentów. Zamiast wyjeżdżać na narty do Włoch czy do Austrii, Polacy spędzą święta i urlopy zimowe w domu lub w krajowych kurortach turystycznych. A ta sytuacja przełoży się oczywiście na sprzedaż win grzanych – tłumaczy Jakub Nowak.

– Bardzo intensywnie przygotowujemy się do nadchodzącego sezonu. W tym roku wprowadzamy na rynek nowość – wino grzane w wariancie pikantnym, czyli Grzaniec Galicyjski Red Hot Chilli. Planujemy również aktywnie wspierać markę Zbójeckie Grzane. Do współpracy w jej promocji zaprosiliśmy Pana Michała Wójcika, jednego z najbardziej znanych i lubianych artystów kabaretowych w Polsce. Okraszona dużą dawką humoru kampania z udziałem nowego Ambasadora marki prowadzona będzie pod hasłem „Pokochaj gorąco Zbója” – dodaje.

JNT Group przejmując markę Grzaniec Galicyjski stało się liderem w tym segmencie win grzanych. Czy ta pozycja jest zagrożona ze strony konkurencji?

– JNT Group posiada 80% rynku win grzanych w Polsce. Jak na lidera rynku przystało, wytyczamy trendy, wprowadzamy na rynek nowe smaki. Inwestujemy również w rozwój infrastruktury do sprzedaży win grzanych. Kreujemy tę kategorię, więc nie czujemy się zagrożeni na pozycji lidera – stwierdza Jakub Nowak.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl