Kontrabanda została znaleziona w czasie szczegółowej kontroli wjeżdżającego do Polski busa.

Przemyt papierosów wykrył pies

"W kontroli pomagała funkcjonariuszom także Lucy - służbowy pies rasy Parson Russell Terrier, wyszkolony do wyszukiwania wyrobów tytoniowych. Z pomocą Lucy funkcjonariusze znaleźli skrytkę w przestrzeni sypialnej, w której znajdowało się ponad pół tysiąca paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy" - dodała Chabowska.

Nielegalny towar trafił do magazynu depozytowego, a podejrzany o przemyt kierowca wpłacił 10 tys. zł na poczet grożącej mu kary.

Jak zaznaczyła Chabowska, Lucy od 5 lat pracuje w strukturach podkarpackiej KAS.

"Jej czujny nos wielokrotnie pomógł funkcjonariuszom w dotarciu do różnych, nietypowych skrytek z papierosami, m.in. w obudowie akumulatora czy radia samochodowego. Koła, zbiorniki paliwa, podłogowe skrytki w samochodach a nawet podłużnice wagonów towarowych to miejsca, w których Lucy wytropiła niejednokrotnie nielegalne papierosy" - poinformowała.

24 psy i 2,4 mln nielegalnych papierosów

W podkarpackiej KAS pracują obecnie 24 psy. W większości są one wyszkolone do wykrywania wyrobów tytoniowych. Pracują także psy specjalizujące się w wyszukiwaniu narkotyków, waluty a także gatunków zagrożonych wyginięciem.

Od początku tego roku funkcjonariusze podkarpackiej KAS udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu 2,4 mln sztuk papierosów.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl