Kolejna bimbrownia zlikwidowana przez służby

Wspólne działania łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Komendy Powiatowej Policji w Radomsku (KPP) doprowadziły do likwidacji nielegalnej produkcji alkoholu.

Zatrzymany mężczyzna naraził skarb państwa na stratę ponad 120 tys. zł. Funkcjonariusze KAS i KPP skontrolowali samochód osobowy wyjeżdżający z garażu jednej z radomszczańskich posesji. W bagażniku auta znaleźli 20 butelek po 0,5 l alkoholu bez znaków akcyzy.

Bimbrownia w województwie łódzkim zlikwidowana

Przeszukano posesję, gdzie znajdowała się duża ilość butelek szklanych oraz alkohol o różnej mocy. W trakcie kontroli ujawniono blisko 2 tys. l kolorowego alkoholu, 22 beczki z 2 tys. l zacieru oraz 66 l czystego bezbarwnego alkoholu - wskazała rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Łodzi Agnieszka Majchrzak.

W garażu, który był miejscem produkcji nielegalnego alkoholu znajdowały się 2 profesjonalne kolumny rektyfikacyjne, czyli linie służące do jego wytwarzania oraz ponad 2 tys. kg cukru. Na miejscu zabezpieczono ponad 60 tys. zł w gotówce.

Zatrzymany mężczyzna naraził skarb państwa na stratę ponad 120 tys. zł, na tym etapie postępowania zastosowano dozór policji i zakaz opuszczania RP - informuje KAS.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP i Prokuratura Rejonowa w Radomsku.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl