Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Kompania Piwowarska o podejmowanych działaniach CSR

  • Autor: portalspozywczy/PR
  • Data: 23-05-2017, 20:01
- Społeczna odpowiedzialność biznesu w Kompanii Piwowarskiej to nie dodatek do głównej działalności. To strategiczne, zaplanowane i długofalowe działania wypływające wprost z naszej misji jako firmy odpowiedzialnej społecznie. Wiele podobnych do nas, dużych firm działa na rzecz społeczności, w których funkcjonuje. Nas wyróżnia ogromne, autentyczne zaangażowanie samych pracowników i szeroka skala działalności, gwarantująca docieranie do najdalszych zakątków kraju – mówi Iwona Jacaszek-Pruś, rzecznik prasowy Kompanii Piwowarskiej.
Kompania Piwowarska o podejmowanych działaniach CSR
fot. mat. pras.

Kompania Piwowarska stawia na swoich wolontariuszy. Gros projektów o charakterze społecznym w firmie inicjują właśnie sami pracownicy. To za ich sprawą udało się wesprzeć potrzebujące rodziny prezentami o łącznej wartości ponad 212 000 zł w ubiegłorocznej edycji „Szlachetnej Paczki”. W akcję włączyło się ponad 1600 osób. Entuzjazm wolontariuszy nie osłabł po tej akcji, dlatego już 11 stycznia pomogli odświeżyć Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych „Centrum Trójki" w Suwałkach, prowadzone przez Stowarzyszenie KOSTROMA i Fundację Prometeusz. Odmalowali m.in. salę konferencyjną, pełniącą ważne funkcje w życiu lokalnej społeczności (m.in. była sztabem WOŚP). W ramach dzielenia się wiedzą i doświadczeniem pracownicy KP zaprezentowali też swoje działania społeczne organizacjom pozarządowym podczas spotkania TechKlubu Suwałki (inicjatywa programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności).

- Spotkania regionalnych kierowników sprzedaży są tak zaplanowane, by znalazł się czas i na służbowe, piwne tematy, i na integrację. A integracja jest jeszcze przyjemniejsza, jeśli można przy okazji zostawić pozytywny ślad w miejscu, które nas ugościło – skomentował Adam Samorek, dyrektor Regionu Północ. – Nie da się ukryć, że dla naszej ekipy, składającej się głównie z mężczyzn, remont to miła odskocznia od codziennych obowiązków w KP i prawdziwa frajda, którą daje praca fizyczna i świadomość tego, że przychodzimy komuś z pomocą.

7 marca ponad 40 wolontariuszy pomogło schronisku w Solcu-Zdroju w województwie świętokrzyskim, gdzie wyprowadzili na spacer prawie 20 psów i przeprowadzili prace porządkowe. Odbyła się też sesja zdjęciowa, dzięki której zwierzęta mogą zwiększyć swoje szanse na adopcję.

Jednak to była dopiero rozgrzewka przed prawdziwym „pospolitym ruszeniem” wolontariuszy w Czarnej Górze (21.04) i Dolinie Charlotty (26.04). To właśnie tam pracownicy Regionu Zachód skręcali stojaki na rowery, które zostały zamontowane przy najbardziej uczęszczanych szlakach, a wolontariusze z północy przesadzali i rozdawali mieszkańcom Słupska rośliny pomagające walczyć ze smogiem. Łącznie ponad 300 osób zostawiło swój pozytywny ślad w tych miastach.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!