Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Lubuskie: zlikwidowano plantację konopi

  • Autor: PAP
  • Data: 08-01-2019, 08:30
W ramach postępowania prowadzonego przez podkarpacki wydział ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie zlikwidowano kolejną plantację konopi i zatrzymano 4 osoby - poinformował PAP we wtorek dział prasowy Prokuratury Krajowej.

Plantacja była w miejscowości Dąbroszyn w województwie lubuskim. Podczas przeszukania gospodarstwa, 3 stycznia br., zabezpieczono m.in. 312 sztuk krzaków konopi oraz prawie 30 kg suszu marihuany.

"Na polecenie prokuratorów na miejscu plantacji dokonano zatrzymania dwóch osób - Tomasza B. i Piotra H. Ponadto do sprawy zatrzymano również Marcina S. - byłego funkcjonariusza Straży Granicznej i Piotra S., u którego w miejscu zatrzymania ujawniono i zatrzymano 552 gramy suszu konopi innych niż włókniste tzw. marihuany" - czytamy w komunikacie PK.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Sąd Rejonowy w Rzeszowie na wniosek prokuratora aresztował mężczyzn na 3 miesiące.

To kolejne zatrzymania w ramach postępowania Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie dotyczącego zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się uprawą marihuany.

Jak przypomniała PK w komunikacie, pierwsze czynności w tym postępowaniu miały miejsce w styczniu 2018 r. Wówczas na terenie woj. śląskiego ujawniono plantację, na której uprawiano 1386 roślin konopi. Na miejscu zabezpieczono również ok. 80 kg marihuany.

Z kolei w maju 2018 r. na terenie województwa zachodniopomorskiego ujawniono plantację, na której znajdowało się 2740 roślin konopi, zabezpieczono też ok. 13 kg marihuany. Zatrzymano wówczas trzy osoby - Polaka właściciela budynku, w którym znajdowała się plantacja oraz dwóch obywateli Wietnamu, którzy zajmowali się pielęgnowaniem konopi.

Kolejną plantację ujawniono w czerwcu 2018 r. na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Było na niej 1139 roślin konopi, zabezpieczono także ok. 50 kg marihuany. Na plantacji zatrzymano Wietnamczyka, który zajmował się pielęgnowaniem konopi.

Jak podał dział prasowy PK na obecnym etapie postępowanie prowadzone jest łącznie przeciwko 10 osobom, w tym 6 obywatelom Polski oraz 4 obywatelom Wietnamu, którym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej z art. 258 kodeksu karnego.

"Osoby te są również podejrzane o uprawianie ziela konopi innych niż włókniste, (...) a następnie wytwarzania z nich znacznej ilości środka odurzającego w postaci marihuany tj. o przestępstwo art. 53 ust. 2 w związku z art. 63 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii" - napisano w komunikacie.

Prokuratorzy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

więcej informacji:

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!