Mundial w Katarze: powstaną specjalne strefy, w których będzie można spożywać alkohol oraz wytrzeźwieć

Portal Weszło.pl powołuje się na słowa dyrektora generalnego Najwyższego Komitetu mundialu, który w rozmowie ze Sky News, przyznał, że Katar pracuje nad przygotowaniem stref, w których będzie można spożywać alkohol oraz miejsc, w których będzie można wytrzeźwieć. 

Tak jak obiecywaliśmy pierwszego dnia, zrobiliśmy specjalne strefy do spożywania alkoholu. Wiem, że są również plany, żeby ludzie, którzy nadużyją alkoholu, wytrzeźwieli w specjalnych punktach. Dzięki nim będziemy mieli pewność, że nie robią sobie i innym krzywdy. Myślę, że to dobry pomysł – stwierdził Nasser Al-Khater, dyrektor generalny Najwyższego Komitetu mundialu.

Przypomnijmy, że pierwszy raz w historii Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbędą się w kraju muzułmańskim, gdzie obowiązuje zakaz spożywania alkoholu. Władze Kataru zgodziły się jednak na to, aby kibice z biletami mogli na stadionie kupić piwo na trzy godziny przed rozpoczęciem meczu oraz godzinę po ostatnim gwizdku.

Mundial 2022: alkohol w Katarze nie jest zabroniony

Alkohol w Katarze nie jest całkowicie zabroniony, ale już jego spożywanie w miejscach publicznych zdecydowanie tak. Podróżni przybywający do tego kraju nie mogą wjechać z alkoholem, nawet jeśli dokonali zakupów w sklepach wolnocłowych na lotniskach.

Turyści mogą spożywać alkohol w tylko niektórych hotelach, restauracjach i klubach. W takich punktach kufel 0,5 litrowy piwa jasnego kosztuje około 18 dolarów, czyli około 90 złotych.

Dodajmy, że Mundial w Katarze rozpocznie się 20 listopada i potrwa do 18 grudnia.

 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl