Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Nad Grupą Żywiec widmo zapłaty zaległego podatku

  • dlahandlu.pl
  • Autor: dlahandlu.pl
  • Data: 10-12-2018, 08:14
Zarząd Grupy Żywiec S.A. 7 grudnia 2018 r. otrzymał decyzję Naczelnika Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach określającą wysokość zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych za 2013 rok w wysokości 47 143 466 zł. Spółka szacuje, iż wartość odsetek od tej kwoty zobowiązania wyniesie ok. 21 milionów zł.
Nad Grupą Żywiec widmo zapłaty zaległego podatku
Fot. Shutterstock

Decyzja podtrzymuje ustalenia protokołu kontroli podatkowej w zakresie nieprawidłowego rozliczenia opłat licencyjnych pomiędzy spółką a Brandhouse Żywiec Sprzedaż i Dystrybucja Sp. z o.o. s.k. oraz odpisów amortyzacyjnych od znaków towarowych w 2013 r.

- Spółka nie zgadza się z decyzją, gdyż w opinii zarządu wnioski zawarte w jej uzasadnieniu nie znajdują oparcia w obowiązujących przepisach prawa, a także w dotychczasowym orzecznictwie sądów administracyjnych dotyczących spraw o zbliżonym stanie faktycznym i prawnym. Dodatkowo spółka jest w posiadaniu indywidualnych interpretacji prawa podatkowego wydanych w imieniu Ministra Finansów potwierdzających zasadność podjętych przez spółkę działań - czytamy w komunikacie Grupy Żywiec.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Decyzja nie jest prawomocna i nie podlega wykonaniu, s spółce przysługuje prawo wniesienia odwołania do Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia, z czego Żywiec zamierza skorzystać.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!