Do ujawnienia nielegalnego towaru doszło przed tygodniem, jednak sprawa nie była nagłaśniana z uwagi na czynności procesowe - dodała rzeczniczka.

Najpierw funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach (Lubuskie) znaleźli ponad tonę suszu w kontrolowanym samochodzie. Następnie przeszukali posesję należącą do jego kierowcy.

"Mieszkaniec gminy Szczaniec w pomieszczeniach gospodarczych ukrywał kolejne ponad 2,5 tony suszu tytoniowego oraz 720 kg krajanki tytoniowej. Ponadto na terenie jego zabudowań znajdowała się maszyna do cięcia tytoniu oraz trzy maszyny do jego suszenia" - powiedziała rzeczniczka.

Po zważeniu okazało się, że całkowita waga przejętego tytoniu to 4 tony i 444 kg. Jego szacunkowa wartość to prawie 2,2 mln zł. Dodatkowo w trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli 20 litrów spirytusu bez akcyzy o szacunkowej wartości 1,1 tys. zł.

Do sprawy zatrzymano trzech mieszkańców woj. lubuskiego w wielu 33, 38 i 41 lat. Mężczyznom za przestępstwo karnoskarbowe związane z nabywaniem i przechowywaniem wyrobów akcyzowych grozi do trzech lat więzienia.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl