Absolut testuje papierowe butelki

Jak podaje "Grocery Gazette", inicjatywa ta będzie dostępna podczas 3-miesięcznego okresu próbnego.

Marka należąca do Pernod Ricard chce uzyskać informacje od konsumentów, sprzedawców detalicznych i partnerów łańcucha dostaw w ramach procesu próbnego i przetestować, w jaki sposób papierowa butelka sprawdzi się do przechowywania wódki.

Papierowe butelki na wódkę

Według firmy papierowe butelki są osiem razy lżejsze i łatwiejsze do przenoszenia niż standardowe alternatywy szklane. Klienci mogą również poddać recyklingowi opakowanie jak papier.

"Chcemy, aby konsumenci i partnerzy przyłączyli się do naszej podróży w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości. Wspólnie możemy opracowywać rozwiązania opakowaniowe, których chcą ludzie i których potrzebuje świat. Dlatego odważne partnerstwa z podobnie myślącymi organizacjami będą coraz bardziej kluczowe w naszej podróży do zera netto" - podał francuskie koncern.

Firma twierdzi, że jest na dobrej drodze do osiągnięcia neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 r.

Gdzie można kupić wódkę w papierowych butelkach?

Butelki o pojemności 500 ml wykonane w 57% z papieru ze zintegrowaną barierą z tworzywa sztucznego nadającego się do recyklingu będą sprzedawane w 22 sklepach Tesco w hrabstwie Wielki Manchester w zalecanej cenie detalicznej 16 GBP.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl