Jak pisze portal Elblag.net, w lokalnych sklepach w tym mieście można kupić EB. Cena sięga jednak aż 6 zł. Wszystko dlatego, że piwo - choć produkowane w browarze w Elblągu - do sklepów w tym mieście trafia... z Niemiec.

Sebastian Tołwiński z Grupy Żywiec, do której należy marka, mówi, że grupa nigdy nie przestała warzyć EB i eksportuje je do wielu krajów, między innymi do Niemiec i Stanów Zjednoczonych.

EB było pierwszym w naszym kraju piwem, po które popędziliśmy po intensywnej kampanii reklamowej. Okocim, Żywiec czy Lech istniały w naszym kraju od lat. EB powstało natomiast w 1993 roku i niemal z miejsca stało się najpopularniejszym złocistym trunkiem w Polsce. Slogan "Czas na EB", hity list przebojów wykorzystywane w spotach i kontrowersyjne kampanie reklamowe zrobiły swoje. Gdy jednak z podobnych metod promocji zaczęły korzystać też inne browary, czas EB się skończył.

Tołwiński tłumaczy, że możliwości rozwoju tej marki się wyczerpały i pomimo wielokrotnych prób, szczerych chęci i poczynionych przez Grupę Żywiec dużych inwestycji finansowych, zmierzających do przywrócenia świetności marce EB, ta nigdy nie odzyskała swojej poprzedniej pozycji rynkowej w Polsce.

W 1999 roku Grupa Żywiec próbowała wskrzesić markę. Program rewitalizacji marki, na który podobno wyłożono 50 mln zł, jednak się nie powiódł. W 2003 roku zaprzestano dystrybucji na rynku polskim. Dziś Grupa Żywiec nie chce wracać do EB.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl