Zatrzymany w tej sprawie został 26-letni kierowca, który przewoził nielegalny towar. Po przedstawieniu zarzutów został zwolniony. Przed sądem będzie odpowiadał z wolnej stopy.

"Mieszkaniec Zielonej Góry usłyszał zarzuty posiadania wyrobów bez akcyzy. Za posiadanie znacznej ilości tytoniu, które objęte jest obecnie odrębnym postępowaniem, grozi do trzech lat pozbawienia wolności i wysoka kara finansowa" - dodała rzecznik.

Kontrabandę przechwycili policjanci z komisariatu w Kożuchowie na początku mijającego tygodnia. Podczas patrolowania gminy, zauważyli na drodze auto dostawcze, które wyglądało na przeładowane. Jego kierowca twierdził, że przewozi materiały budowlane.

Podczas kontroli okazało się, że przestrzeń ładunkowa była wypełniona kartonami z suszem tytoniowym. Kierowca został zatrzymany, a pojazd odholowany na parking nowosolskiej komendy.

Postępowanie w opisanej sprawie prowadzi nowosolska policja pod nadzorem tamtejszej prokuratury rejonowej. Śledczy ustalają pochodzenie nielegalnego tytoniu i jego odbiorców.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl