Polski rynek piw rzemieślniczych idzie śladem światowej rewolucji kraftowej
- Autor: portalspozywczy.pl
- Data: 03-07-2017, 12:29
Globalny rynek piw rzemieślniczych, zwanych też kraftowymi, będzie nieustannie rósł i do 2025 roku powinien być wart ponad 500 miliardów dolarów. Konsumenci coraz chętniej sięgają nie tylko po trunki o niskiej zawartości alkoholu, ale też po piwa smakowe. Te tendencje widoczne są także w Polsce, która znajduje się na trzecim miejscu w Europie pod względem produkcji piwa. Obecnie co pięćdziesiąte piwo kupione nad Wisłą pochodzi z małego, lokalnego zakładu, a tylko 2 proc. sprzedawanych w kraju piw pochodzi z importu – informuje Polskie Stowarzyszenie Piwowarów Domowych (PSPD).
fot. Shutterstock
Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl
Polska branża browarnicza posiada rozwinięte technologie produkcyjne pozwalające na wytwarzanie trunków na światowym poziomie. Jednocześnie dogodne uwarunkowania kulturowe czynią rodzimy rynek jednym z największych w Europie, zarówno pod względem produkcji, jak i spożycia.
Wielkość podaży piwa w naszym kraju jest trzecią największą na Starym Kontynencie. Wyprzedzają nas jedynie Niemcy i Wielka Brytania. Konsumpcja per capita w 2015 wyniosła 98 litrów rocznie, co plasuje nas wśród najwyższych wyników w całym zestawieniu.
Dalsza część artykułu (90%) jest dostępna dla zarejestrowanych subskrybentów serwisu, którzy wykupili dostęp do usługi "Strefa premium".
lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie
komentarze (0)