Kara dla Palikota i Wojewódzkiego za promowanie alkoholu

Warszawski sąd skazał trzech celebrytów za reklamowanie alkoholu w internecie. Były poseł Janusz Palikot ma zapłacić 80 tys. zł. Gwiazda TVN Jakub Wojewódzki i ich wspólnik Tomasz Czechowski skazani zostali na grzywny po 70 tys. zł. Sąd nie miał wątpliwości, że złamali ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Prokurator zażąda kar dla Palikota i Wojewódzkiego zbliżonych do górnej granicy grzywny

Marek Skrzetuski z Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformował, że prokurator zażąda kar zbliżonych do górnej granicy grzywny, która wynosi 500 tys. zł. Ocenił, że nałożone przez sąd kary nie odpowiadają szkodliwości społecznej czynów popełnionych przez oskarżonych.

Apelację od wyroku zapowiada też Janusz Palikot.

"Donosiciel Śpiewak skazany prawomocnie za mówienie nieprawdy, a następnie ułaskawiony przez Andrzeja Dudę zapewne uważa, że coś wygrał. Nic nie wygrał, bo wyrok jest nieprawomocny i stanie się przedmiotem normalnego postępowania sądowego w trakcie którego przedstawimy swoje argumenty wskazujące, że nigdy nie łamaliśmy prawa. Zapowiedziałem w marcu, że swojego stanowiska będę bronił przed sądem. Jak trzeba będzie to pójdziemy do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości" - napisał Janusz Palikot w mediach społecznościowych.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl