Portal Spożywczy - FMCG, handel, rynek spożywczy

×

Subskrybuj newsletter
portalspożywczy.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Alkohole i używki

Przyszłością polskiej wódki jest eksport, warto wykorzystać chronione oznaczenie Polska Wódka

  • Autor: Barbara Woźniak, portalspozywczy.pl
  • Data: 18-01-2019, 11:12
Prezes Stowarzyszenia Polska Wódka (PVA) Andrzej Szumowski wskazuje, że przyszłością dla Polskiej Wódki jest eksport. Szacuje, że około 10 proc. wódki produkowanej w Polsce spełnia kryteria definicji Polska Wódka, ale ma nadzieję, że ten wskaźnik wzrośnie, tak samo jak eksport. Liczy na szersze wykorzystanie oznaczenia geograficznego i chronionego znaku Polska Wódka.
Przyszłością polskiej wódki jest eksport, warto wykorzystać chronione oznaczenie Polska Wódka
Od lewej: Włodzimierz Warchalewski, Andrzej Szumowski fot. PVA

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl

Stowarzyszenie Polska Wódka prowadzi od kilku lat działania edukacyjne na temat  historii  oraz tradycji  naszego narodowego trunku, który został doceniony wpisaniem na listę chronionych oznaczeń geograficznych, podobnie jak Scotch Whisky czy francuski Cognac. Polska Wódka jest jedyną rozpoznawalną polską marką globalną.

Rozpoznawalna polska marka globalna

- Polska Wódka to jedyna rozpoznawalna polska marka globalna, występująca na wszystkich kontynentach. Marzy nam się, aby te 10 proc. udziału zamienić na 90 lub 100 proc. i aby zwiększyć eksport, bo to jest przyszłość Polskiej Wódki, tak jak robią to Szkoci czy Francuzi – ponad 90 proc. Whisky czy Cognacu jest eksportowane. Z kolei w Polsce około 20 proc. wódek idzie na eksport - mówi Andrzej Szumowski.

Dalsza część artykułu (84%) jest dostępna dla zarejestrowanych subskrybentów serwisu, którzy wykupili dostęp do usługi "Strefa premium". lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie

komentarze (0)

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!