Z ogólnopolskiego badania na temat spożycia piwa w Polsce wynika, że 56 procent Polek pije piwo, co piąta z nich pije piwo przynajmniej raz w tygodniu. Taka zmiana w upodobaniach Pań możliwa była, między innymi, dzięki regionalnym browarom, które warząc piwo postawiły przede wszystkim na różnorodność i smak.

W jakich okolicznościach kobiety najchętniej sięgają po piwo? Zdecydowana większość Pań (67,5 proc.) najczęściej pije piwo u siebie w domu. Jest to cecha wspólna, niezależna od miejsca zamieszkania, wykształcenia, wieku, czy zarobków. W tym przypadku kobiety są bardzo podobne do mężczyzn. Ponad 70 procent panów deklaruje, że dom jest miejscem, w którym najczęściej sięgają po złocisty trunek.

Poza domem Polacy najchętniej piją piwo na świeżym powietrzu, w barach i restauracjach oraz u znajomych. Zdecydowanie najrzadziej sięgamy po piwo przy okazji imprez - deklaruje tak zaledwie 6,1 procenta badanych.

Zarówno panie jak i panowie najczęściej nie potrzebują okazji, by napić się piwa. Sięgają po piwo bez szczególnego powodu, bo mają na to ochotę (35,1 proc.) lub podczas spotkania ze znajomymi (35,1 proc.), dla prawie 15 procent piwo jest napojem, który pije się po pracy.

Zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn smak i gust odgrywa decydującą rolę przy wyborze piwa, na drugim miejscu znalazło się przywiązanie do konkretnej marki, trzecim w kolejności czynnikiem jest cena (16,3 proc.).

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl