Rynek alkoholi: Konsolidacja małych producentów receptą na kryzys?
- Autor: oprac. AW
- Data: 09-02-2023, 11:09

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl
Po latach fuzji i przejęć oraz dość intensywnych, często bardzo znaczących ruchów własnościowych, można powiedzieć, że polski rynek napojów alkoholowych wciąż się przeobraża, ale jest już ukształtowany w kontekście największych graczy. Podobnie jak w przypadku innych segmentów sektora spożywczego, po latach ruchów konsolidacyjnych i tutaj, finalnie, mamy do czynienia z kilkoma głównymi podmiotami, które stanowią większość tzw. tortu. Pozostała, mocno rozproszona część to niewielkie, często rodzinne biznesy, skoncentrowane na lokalnej produkcji i dystrybucji. To właśnie te najmniejsze podmioty, które wciąż odczuwają skutki pandemicznych obostrzeń, walczą dziś z kolejnymi gospodarczymi przeciwnościami.
Firmy rodzinne
Według danych Coface, w 2021 roku aż 2125 przedsiębiorstw ogłosiło niewypłacalność. To o 71 proc. więcej niż rok wcześniej. Wśród tych podmiotów dominują najmniejsze firmy.
komentarze (1)
browar w leżajsku to najwieksza konkurencja dla żywca w polsce , 200 metrów od browaru znajduje się potezna firma transportowa, dzieki czemu browar ma perfekcyjnie rozwiązaną logistyke i ciąg dostaw ,zaden inny browar w polsce nie jest w tak idealnej sytuacji i zywiec doskonale o tym wie, 100 pracowników o których mowa to pracownicy browaru , a nikt nie uwzględnia firm transportowych głownie tych małych dla których zamkniecie browaru oznacza zamkniecie ich firm
Odpowiedz