Podkarpaccy radni w obronie Browaru Leżajsk

Sesja rozpoczęła się od wręczenia Odznaki Honorowej "Zasłużony dla Województwa Podkarpackiego" ppłk. Stefanowi Michalczakowi, który jest jednym z ostatnich żołnierzy września 1939 roku w województwie. W miniony piątek obchodził 102. urodziny.

Radni przyjęli również stanowisko, w którym wyrażają sprzeciw planom zamknięcia browaru w Leżajsku przez Grupę Żywiec.

"To likwidacja ponad 100 miejsc pracy, a tym samym brak zatrudnienia dla kolejnych około 400 osób w firmach kooperujących. W wyniku niespodziewanej decyzji, w obecnie tak trudnych czasach, zostaną pozbawieni zarówno środków do życia, jak i poczucia stabilizacji, spokoju oraz godności" - napisali radni w stanowisku.

Radni apelują o ratunek dla Leżajska

Radni zaapelowali do właścicieli browaru o rozważenie alternatywnych rozwiązań dotyczących przyszłości zakładu. "Jednym z nich może być jego przekształcenie w browar specjalizujący się w produkcji lokalnych wyrobów. Utrzymanie zatrudnienia umożliwi uspokojenie sytuacji społecznej, a także będzie miało pozytywny wpływ na funkcjonowanie regionalnej gospodarki" - stwierdzili radni.

W dyskusji radni ze wszystkich klubów byli zgodni, że browar w Leżajsku powinien nadal funkcjonować i konieczne są rozmowy z dotychczasowym właścicielem, żeby uratować w tym miejscu produkcję piwa.

W sesji uczestniczyli również m.in. mieszkańcy Leska, którzy sprzeciwiają się budowie obwodnicy tego miasta. Wicemarszałek woj. podkarpackiego Piotr Pilch zapowiedział, że decyzja co do ostatecznego kształtu przebiegu trasy zostanie podjęta po zapoznaniu się z argumentami wszystkich stron zainteresowanych powstaniem drogi.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl