Spożycie piwa na głowę w Polsce najniższe od 10 lat
- Autor: BW / informacja prasowa
- Data: 23-09-2021, 11:43
- Aktualizacja: 23-09-2021, 11:45
Konsumpcja piwa w Polsce w 2020 roku spadła do poziomu 93,6 litra na jednego mieszkańca i jest to najniższy poziom od 10 lat - wynika z danych Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA). Wolumen spożycia piwa zmniejsza się trzeci rok z rzędu a najszybciej tracącą konsumentów kategorią są piwa mocne.

Konsumpcja piwa w Polsce w 2020 roku spadła do poziomu 93,6 litra na jednego mieszkańca i jest to najniższa wartość od 10 lat fot. Browary Polskie
Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl
- Konsumpcja piwa w Polsce w 2020 roku spadła do poziomu 93,6 litra na jednego mieszkańca i jest to najniższa wartość od 10 lat. Spadek konsumpcji piwa w 2020 roku wynikał w największym stopniu z pandemii oraz ograniczeń z nią związanych. Trend spadkowy jest kontynuowany również w 2021 roku.
- Od stycznia do sierpnia 2021 r. konsumpcja piwa zmniejszyła się o ponad 3 proc., a dynamika spadku piw alkoholowych była jeszcze większa. Obecnie jedyną kategorią rosnącą są piwa bezalkoholowe, choć i tutaj dynamika wzrostu jest wyraźnie mniejsza niż rok czy dwa lata temu.
- Perspektywy dla rynku piwa nie są optymistyczne m.in. przez trwającą pandemię jak i szybko rosnące koszty produkcji. Piwo w 2021 roku pozostaje pod silną presją rosnących kosztów surowców, opakowań w tym głównie ogromnych wzrostów cen aluminium, energii oraz kosztów transportu. Do tego dochodzą rosnące koszty pracy. Należy pamiętać też o czekającej branżę podwyżce akcyzy od piw smakowych, co jest związane z wdrożeniem dyrektywy unijnej.
komentarze (1)
Spożycie piwa spada. Może ludzie idą na jakość a nie na ilość. Pewnie tyskie, żubry i harnasie trochę mniej swodzą i wyszły takie statystyki.
Odpowiedz