{* GA4 Stream *}
WIADOMOŚCI

Stowarzyszenie Wolny Kraft kooperuje z Putką i Legią. Co jest efektem tej współpracy?

Autor: Jakub Szymanek Dodano: 01-09-2022, 12:09 | Aktualizacja: 01-09-2022, 12:21
Michał Lasota i Paweł Leszczyński ze Stowarzyszenia Wolny Kraft są osobami odpowiedzialnymi za powstanie kwasu chlebowego. / fot. materiały prasowe

Stowarzyszenie Wolny Kraft we współpracy z Fundacją Legii, Putką i innymi partnerami stworzyło kwas chlebowy. Dochód ze sprzedaży kwasu będzie przekazany na pomoc dzieciom z Ukrainy. Z kolei cały proces powstawania kwasu można śledzieć na vlogu przygotowanym przez Wolny Kraft.

Naturalny kwas chlebowy miał być tak naprawdę bezalkoholowym piwem. Taki był pierwotny pomysł Pawła Leszczyńskiego, prezesa stowarzyszenia Wolny Kraft, pomysłodawcy Warszawskiego Festiwalu Piwa i głównego reżysera całego zamieszania. A potem przyszło życie i napisało zupełnie inny scenariusz. A właściwie wciąż pisze, bo serial o produkcji kwasu można śledzić niemalże równolegle z procesem jego powstawania na youtube’owym kanale Stowarzyszenia. 

Można by spytać, po co to zamieszanie? Kwas jak kwas. Sporo podobnych produktów dostępnych jest już w sklepach. Tyle że diabeł tkwi w szczegółach. „Podobne” nie znaczy: „takie samo”. A kwas Wolnego Kraftu podobny jest jedynie do tego, którego co szczęśliwsi mieli okazję próbować u prababci, babci czy mamy – naturalny, na zakwasie i razowym chlebie. Co ważne, bez dodatku cukru, za to w niektórych wariantach z dodatkami chmielu, kminku lub kawy.

Dalsza część artykułu (86%) jest dostępna dla zarejestrowanych subskrybentów serwisu, którzy wykupili dostęp do usługi "Strefa premium". lub poznaj nasze plany abonamentowe i wybierz odpowiedni dla siebie