Putka sprzedaje kwas chlebowy stworzony z Stowarzyszeniem Wolny Kraft

W ramach projektu “By Rzemiosło Rosło” Stowarzyszenie na rzecz Polskiego Kunsztu Rzemieślniczego Wolny Kraft, a konkretnie Michał Lassota i Paweł Leszczyński, stworzyli naturalny kwas chlebowy "Ten Kwas Pomaga!". Pierwsza partia została wykupiona na pniu, dlatego twórcy dopracowali recepturę i razem z Piekarnią Putka, z której pochodzi użyty do jego produkcji chleb, postanowili, że od tej pory na stałe będzie dostępny w dystrybucji w Piekarniach Putka, ale też w sklepie on-line.

“Z większością kwasów chlebowych łączy go tylko nazwa - uśmiecha się Paweł Leszczyński, współtwórca projektu. - Ale wystarczy spojrzeć na skład, żeby zobaczyć różnicę. Nasz kwas powstaje z Chleba Razowego, bez dodatku cukru, a dzięki fermentacji świeżym, naturalnym zakwasem jest odrobinę kwaśny i bardzo orzeźwiający. Można powiedzieć, że trochę wskrzesiliśmy ten smak, bo podobnie smakował kwas chlebowy który wiele osób zna z dzieciństwa, bo podobny napój robiło się w domu”.

Kwas wspiera potrzebujących

Dodajmy, że beneficjentem całego zysku ze sprzedaży będzie jeden z trzech, wybranych projektów Fundacji Legii. Natomiast to konsumenci wskażą, który projekt Fundacji Legii zostanie wsparty zyskiem ze sprzedaży kwasu. A będzie z czego wybierać, bo projektów społecznych i charytatywnych w potrzebie jest wiele. Tym razem możemy dofinansować:

  • Walking Football - zajęcia z chodzonej piłki nożnej dla seniorów,
  • Letnie obozy dla podopiecznych sekcji sportów osób niepełnosprawnych Legii Warszawa: AMP Futbol i Szermierka na Wózkach,
  • Zajęcia z języka polskiego dla uchodźców prowadzone wspólnie ze stowarzyszeniem "Serduszko dla Dzieci".

Obecnie Ten Kwas Pomaga!" można kupić w ponad 120 punktach w Warszawie i okolicach oraz w sklepie on-line. 

 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl