Znów to zrobili. Lidl obniża ceny piwa na weekend czerwcowy

Tylko w poniedziałek 6 czerwca w Lidlu można zaopatrzyć się w piwa w butelce Desperados, Garage i Somersby, które są dostępne w promocji "40% taniej przy zakupie 6". Produkty można miksować dowolnie. Limit to 24 butelki na jeden paragon.

Od wtorku do środy 6-7 czerwca obowiązywać będzie promocja na piwo w puszce Żubr. Przy zakupie 6-paku jedna sztuka będzie kosztować 2,50 zł. 

6 i 7 czerwca obowiązywać będą także niższe ceny piwa Perlenbacher w butelce 500 ml i Budweiser. 

Piwo Perlenbacher będzie kosztować 2 zł przy zakupie 9 sztuk. Limit to 18 butelek na paragon. Tymczasem Budweiser w butelce 500 ml będzie można kupic za 2,50 zł/szt przy zakupie 10 opakowań. Limit to 20 butelek na paragon.

Lidl - piwo tańsze od kaucji

Promocje w polskim Lidlu nie "przebiją" jednak oferty, jakie dyskont przygotował dla niemieckich klientów z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia sieci. Jak podaje polskiobserwator.de i "Beverage News", w nadchodzącym tygodniu „Perlenbacher Premium Pils” w 330-mililitrowej puszce będzie sprzedawane za jedyne 22 eurocenty. Oznacza to, że piwo jest nawet o 3 centy tańsze niż kaucja. Oszczędności dla klientów wynoszą tutaj około 50 procent, produkt zwykle kosztuje 45 centów (plus kaucja).

System kaucyjny w Niemczech a w Polsce. Stawki

Przypomnijmy, w niemczech, gdzie obowiązuje system kaucyjny na opakowania, kaucja zwrotna w Niemczech wynosi zazwyczaj 25 centów za opakowanie jednorazowe i 8 lub 25 centów za opakowanie wielokrotnego użytku (w zależności od pojemności).

W projektowanym w Polsce przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska systemie kaucyjnym, kaucja ma być taka sama dla każdego opakowania i będzie wynosić 50 groszy.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl