Transport został zatrzymany w okolicach Poznania w połowie września - policja ujawniła całą sprawę dopiero teraz. Aresztowano cztery osoby. Wartość strat Skarbu Państwa została oszacowana na około 4 mln. zł.

Biuro prasowe wielkopolskiej policji podało w piątek, że zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej funkcjonariusze KWP od dłuższego czasu badali sprawę grupy trudniącej się wprowadzaniem do obrotu wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy.

"Pracujący nad sprawą policjanci ustalili miejsce przechowywania nielegalnego towaru, oraz sposób działania sprawców. Okazało się, że paczki papierosów bez akcyzy przemycane są do Wielkiej Brytanii w transportach paneli fotowoltaicznych" - poinformował rzecznik prasowy wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak.

Funkcjonariusze przystąpili do działania, gdy transport z wyrobami tytoniowymi wyruszył z Wielkopolski w kierunku granicy z Niemcami. Auto zostało zatrzymane i skontrolowane przez policjantów i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej w okolicach Poznania.

"Podczas sprawdzania naczepy policjanci znaleźli palety z panelami ogniw fotowoltaicznych. Wszystkie były oklejone foliami ochronnymi i zabezpieczone przed uszkodzeniem. Po przyjrzeniu się poszczególnym panelom okazało się, że w obudowach mają one ukrytą przestrzeń, wypełnioną paczkami papierosów" - podał Borowiak.

Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn zajmujących się magazynowaniem papierosów, pakowaniem i wysyłką transportów. Ujęty został też prawdopodobny organizator procederu, Rafał M. Wszyscy trafili do aresztu, grozi im trzyletnie więzienie.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań. Nawiązali w tej sprawie współpracę z funkcjonariuszami z Niemiec i Wielkiej Brytanii. 

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl