"Grzyb Jacka Daniel'sa" rozwija się dzięki procesowi destylacji

Okoliczni mieszkańcy narzekają na grzyba, który rozwija się dzięki procesowi destylacji i uwalnianiu etanolu. Jak relacjonują, czarna pleśń zwana "grzybem Jacka Daniel'sa" tworzy "uporczywą skorupę", która zajmuje mury domów, okoliczne drzewa czy meble ogrodowe. Mieszkańcy skarżą się, że nieruchomości błyskawicznie tracą na wartości.

Ponadto zarządcy dróg przestali już czyścić stojące przy ulicach znaki drogowe, tylko wymieniają je na nowe.

Grzyb 'Baudoinia compniacensis' jest znanym szkodnikiem, który rozwija się w pobliżu drewnianych beczek z alkoholem. Do 2% objętości alkoholu może każdego roku wyparować z beczek w miarę dojrzewania alkoholu, wysyłając opary w powietrze i sprzyjając rozwojowi grzybów.

Magazyny Jacka Daniel'sa w Tennessee

Rozprzestrzenianie się grzyba stało się takim problemem w hrabstwie Lincoln w stanie Tennessee, że lokalny sąd wstrzymał budowę nowego magazynu beczek dla najlepiej sprzedającej się na świecie marki amerykańskiej whisky - Jack Daniel's z portfolio grupy Brown-Forman.

Na terenie hrabstwa znajduje się jeszcze 6 magazynów dębowych beczek. 

Firma planowała w tym miejscu budowę kolejnych 14 magazynów, co świadczy o szybkim rozwoju marki.

Skarga została wniesiona przez Christi Long, właścicielkę sali weselnej, która powiedziała, że ​​posiadłość była pokryta trudnym do usunięcia grzybem. Domagała się systemu wentylacji, który zablokowałby opary etanolu wydostające się z fabryki Jacka Danielsa. Long powiedziała, że ona i jej mąż musieli wydawać około 10 000 dolarów rocznie na mycie budynku cztery razy w roku.

 

Pozwy przeciwko producentom whisky

Mieszkańcy kilku innych krajów, którzy zmagali się z podobnym problemem także wnieśli pozwy, twierdząc, że czarna pleśń pokrywa ich przedmioty oraz negatywnie wpływa na ich życie i wartość nieruchomości.

W Wielkiej Brytanii para w Bonnybridge w Falkirk pozwała giganta Diageo o 40 000 funtów w 2019 roku.

Szukasz magazynu do wynajęcia. Zobacz ogłoszenia na PropertyStock.pl