Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

346 ton jedzenia zebrały Banki Żywności w zbiórce wielkanocnej

  • Autor: PAP
  • Data: 06-04-2017, 15:46
- 346 ton jedzenia zebrały Banki Żywności podczas wielkanocnej zbiórki przeprowadzonej w ostatni weekend. Produkty już trafiły do 170 tys. potrzebujących, by mogli z nich przygotować świąteczne posiłki - poinformowała Sylwia Razuwajew z Federacji Polskich Banków Żywności.
346 ton jedzenia zebrały Banki Żywności w zbiórce wielkanocnej
fot. materiały prasowe

Zbiórkę prowadziło 28 tys. wolontariuszy w prawie 2 tys. sklepów w całej Polsce. Akcja polegała na tym, że klient mógł do swoich zakupów dołożyć kilka dodatkowych artykułów żywnościowych o długiej przydatności do spożycia (np. makaron, mąkę, konserwy, słodycze), zapłacić za nie i przekazać przedstawicielom Banków Żywności.

Jak wyjaśniła Razuwajew, żywność trafiła do magazynów Banków Żywności, gdzie została posortowana, zważona i policzona, a następnie przekazana lokalnym organizacjom społecznym: domom samotnej matki, schroniskom dla ofiar przemocy, noclegowniom dla bezdomnych, jadłodajniom dla ubogich, rodzinnym domom dziecka, świetlicom środowiskowym. Z pomocy żywnościowej na święta korzystają także rodziny wielodzietne, osoby chore, samotnie wychowujące dzieci, bezdomne. oraz żyjące w ubóstwie.

- Jesteśmy dumni z Polaków, że co roku z taką siłą włączają się w pomoc osobom najbardziej potrzebującym. Pomimo gorącego okresu przedświątecznego, przekazują żywność i pamiętają o innych. Dziękujemy, że byliście z nami! - napisał Marek Borowski, prezes Federacji Polskich Banków Żywności, w przesłanym PAP komunikacie.

Federacja Polskich Banków Żywności to organizacja pożytku publicznego. Zajmuje się ratowaniem żywności przed zmarnowaniem i wspieraniem żywnością najbardziej potrzebujących. Federacja to sieć 32 Banków Żywności działających przez cały rok w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa. Odbiera też darowizny od producentów, sprzedawców żywności i rolników. Żywność przekazywana jest do organizacji partnerskich w całym kraju.

- Banki Żywności w 2016 r. wsparły ponad 1,8 mln osób, przekazując łącznie ponad 110 tys. ton żywności (12 tirów dziennie) - podała Sylwia Razuwajew.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!