Partnerzy portalu
 • partner portalu
 • partner portalu
 • partner portalu
 • partner portalu

Benedykt XVI o nowej ewangelizacji

 • Autor: PAP
 • Data: 18-09-2011, 13:54
Podczas spotkania z wiernymi na południowej modlitwie w Castel Gandolfo w niedzielę Benedykt XVI mówił o wyzwaniach nowej ewangelizacji. Od włoskich rolników papież otrzymał ul.
Benedykt XVI o nowej ewangelizacji

Zwracając się do wiernych, zgromadzonych na dziedzińcu podrzymskiej rezydencji na modlitwie Anioł Pański, Benedykt XVI powiedział: "Dzisiaj żyjemy w epoce nowej ewangelizacji. Szerokie horyzonty otwierają się na głoszenie Ewangelii, a tereny dawnej tradycji chrześcijańskiej wezwane są do tego, by na nowo odkryć piękno wiary".

"Protagonistami tej misji są mężczyźni i kobiety, którzy tak jak święty Paweł mogą powiedzieć: +dla mnie bowiem życie to Chrystus+. To osoby, rodziny, wspólnoty, które zgadzają się pracować w winnicy Pana(). Robotnicy skromni i wielkoduszni, którzy nie proszą o inną rekompensatę niż udział w misji Jezusa i Kościoła" - podkreślił papież.

Po polsku powiedział zaś: "Dziś liturgia przypomina nam, że wszyscy jesteśmy powołani do pracy w winnicy Pana. On dał nam różne charyzmaty, różne określił zadania i różny czas wyznaczył na ich spełnienie". "Jeśli jednak podejmujemy dzieło naszego życia z całym oddaniem, ta sama czeka nas nagroda: radość z wiecznego udziału w dobroci Pana" - dodał.

Od włoskiego związku rolników indywidualnych Codiretti papież otrzymał w niedzielę ul, który został ustawiony na terenie posiadłości otaczającej pałac w Castel Gandolfo. Rolnicy podarowali go, aby w tamtejszym gospodarstwie rolnym był produkowany miód, który trafi na papieski stół.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • ciota 2011-09-19 06:06:11

  Papa chce odwrócic uwagę wiernych od pedofilii w kościele ,poprzez nowa ewangelizację...Jak wiadomo organizacje obrońców praw człowieka złozyły wniosek do trybunału międzynarodowego w Norymberdze przeciwko papiezowi i kilku najwazniejszym kardynałom o ukaranie ....tak jak zbrodniarzy hitlerowskich po II wojnie światowej...Nowa ewngelizacja jest tematem zastępczym w kosciele....pedofilia w kosciele to jest to prawdziewe zagadnienie i problem w kosciele....

  Odpowiedz
 • Adam 2011-09-20 10:10:05

  Drogi/a Ciota. Kościół to nie tylko księża. Więc nie pisz o pedoffilii w Kościele. Jestem częścia Kościoła i ojcem rodziny. Takie generalizowanie jest dla mnie obraźliwe. Nie każdy chcrześcijanin to pedofil. Po drugie: Ewangelizacja od początków była i jest celem samym w sobie. Rozumiem twój gniew ale nikt nie jest bez grzechu. Chrześcijanie od początku byli wspólnota grzeszników \"...nie potrzebuja lekarza ci, którzy sie dobrze mają\". Możesz się z tym nie zgadzać, masz takie prawo. Kościół boryka się z różnymi problemami, z sekularyzacją (czyli neopogaństwem) również.

  Odpowiedz
 • Piotr K. 2011-09-21 13:52:17

  Kocham Kościół. Dziękuję Bogu za Papieża Benedykta XVI. Niech Bóg błogosławi Jego posłudze. Niech służy nam Swoją nauką, niech pokrzepia nas Swoim przykładem wiary.

  Odpowiedz

więcej informacji:

Powiązane tematy:

Partner serwisu
 • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!