Pogrzeb pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich odbędzie się na Wawelu w niedzielę o godz. 14., wcześniej, w sobotę w Warszawie odbędą się uroczystości żałobne.

Zmiany w rozkładach jazdy swoich pociągów - w tym w ofercie InterRegio - umożliwiające pasażerom dotarcie na uroczystości pogrzebowe w Warszawie przygotowują Przewozy Regionalne. "Planujemy zmienić godziny odjazdów i przyjazdów niektórych pociągów z Warszawy, żeby były bardziej dogodne dla przybywających na uroczystości oraz wzmocnienie składów dodatkowymi wagonami" - powiedział PAP rzecznik spółki Piotr Olszewski.

Dodał, że spółka może też uruchomić w porozumieniu z władzami poszczególnych miast pociągi specjalne dla oficjalnych delegacji.

Zmiany w rozkładzie na nadchodzący weekend planuje też PKP Intercity. Jak poinformował PAP Kamil Migała z biura prasowego spółki, do pociągów kursujących z Warszawy do największych miast będą podłączane dodatkowe wagony. "Na tory wyjadą też pociągi kursujące normalnie tylko w dni powszednie" - dodał.

Zmiany w rozkładzie można na bieżąco śledzić na stronach internetowych przewoźników.

Obie spółki poinformowały też, że w związku z żałobą narodową oraz z tym, że odwołane są imprezy rozrywkowe i kulturalne, pasażerom, którzy wcześniej zaplanowali na nie podróż i kupili bilet kolejowy, a teraz zrezygnowali z wyjazdu, będzie zwracana należność bez potrącania odstępnego.