Niemiecki minister ostrzega przed kolejną falą migrantów z Afryki
- Autor: PAP
- Data: 18-06-2017, 14:12
"Jeżeli nie zdołamy zatrzymać wzrostu średniej temperatury w świecie na poziomie poniżej 2 stopni Celsjusza (względem poziomu z czasów przedprzemysłowych - PAP), to w przyszłości na północ (z Afryki do Europy - PAP) może wyemigrować nawet 100 mln osób" - powiedział Mueller w wywiadzie dla niedzielnego wydania gazety "Bild".
"Przyszłość świata rozstrzyga się przede wszystkim w Afryce. Liczba ludności tego kontynentu wzrasta co tydzień o jeden milion. Tym ludziom trzeba szybko stworzyć perspektywę pracy w ich krajach pochodzenia" - zaznaczył Mueller.
"Jeżeli będziemy postępowali tak jak dotychczas, mieszkańcy Afryki nie będą mieli innego wyjścia, jak wybrać się w drogę do nas" - ostrzegł minister. Polityk bawarskiej CSU opowiedział się za "Planem Marshalla dla Afryki" na wzór amerykańskiego programu pomocy dla Europy po drugiej wojnie światowej.
W wywiadzie dla "Bilda" Mueller wskazał katastrofalne warunki pracy w kopalniach w Afryce. "Jeżeli telefon komórkowy firmy Apple kosztuje tutaj 800 euro, to trzeba zatroszczyć się o to, by w kopalniach koltanu (surowiec wykorzystywany w elektronice - PAP) w Kongo płacone było godziwe wynagrodzenie i by przestrzegane były standardy ochrony środowiska" - powiedział minister.
Sytuacja w Afryce będzie jednym z tematów obrad przywódców krajów G20 w Hamburgu 7 i 8 lipca. W maju rząd Niemiec obiecał krajom afrykańskim pomoc w wysokości 300 mln euro. Środki mają zachęcić prywatnych inwestorów do angażowania się w Afryce.

więcej informacji:
Powiązane tematy:
-
Od początku wojny na Ukrainie do Polski wjechało 4,141 mln osób
-
Rośnie niemiecki eksport do Polski. Zastąpiliśmy Rosję?
-
W Niemczech inflacja najwyższa od prawie 50 lat
-
Smaki Niemiec w ten weekend w Poznaniu
-
Przez 150 lat produkowali kiełbasy. Dziś robią biznes na ich zamiennikach
-
Niemcy. Tragiczny finał strzelaniny w sklepie spożywczym
-
Niemcy mają nowy pomysł na transport zbóż z Ukrainy. "To musi nastąpić teraz"
-
Polska firma przegrywa w sądzie. Ile musi zapłacić dostawcy z Niemiec?
-
Od 24 lutego do Polski z Ukrainy wjechało 3,442 mln osób
-
Niemcy chcą pomóc Ukrainie w walce z niedoborem żywności. Proponują sojusz
komentarze (1)
\"Jeżeli będziemy postępowali tak jak dotychczas, mieszkańcy Afryki nie będą mieli innego wyjścia, jak wybrać się w drogę do nas\" - zgadzam się, jeżeli dalej będą mieli obiecane socjal za darmo bez konieczności pracy, bez przymusu zasymilowania się z cywilizacją europejską, jeżeli bedą unikać kar, jeżeli dalej nie będzie im grozić deportacja na masowa skale, jeżeli bedzie podtrzymywany za nasze € dalej przemyt tej ludności przez morze śródziemne to faktycznie nie pozostaje im nic innego jak tylko tu się udać jeśli maja obiecane życie na poziomie for free gdzie głupeczki europejczycy bedą na nich pracować
Odpowiedz