Partnerzy portalu
  • partner portalu
  • partner portalu

Pogorszenie nastrojów społecznych w grudniu

  • Autor: PAP
  • Data: 18-12-2012, 13:17
W 2012 roku wśród Polaków pogłębiło się przekonanie, że sytuacja w kraju zmierza w złym kierunku, w ocenach sytuacji politycznej przez cały rok dominował krytycyzm, a w ocenach stanu polskiej gospodarki opinie negatywne przeważały nad pozytywnymi - podał CBOS w grudniowym raporcie.

"Kończący się rok upłynął pod znakiem niezbyt dobrych nastrojów społecznych. Pogłębiło się przekonanie, że sytuacja w kraju zmierza w złym kierunku, w ocenach sytuacji politycznej przez cały rok dominował krytycyzm, a w ocenach stanu polskiej gospodarki opinie negatywne przeważały nad pozytywnymi" - napisano w raporcie CBOS.

"Dużo lepiej w mijającym roku kształtowały się oceny dotyczące różnych wymiarów życia osobistego. Stosunkowo najkorzystniej postrzegana była sytuacja w zakładach pracy, którą mniej więcej połowa pracowników oceniała pozytywnie. Mimo obserwowanego w Polsce w roku 2012 spowolnienia gospodarczego, do którego w znacznej mierze przyczyniło się wyhamowanie konsumpcji, oceny poziomu życia oraz warunków materialnych gospodarstw domowych były stabilne - opinie pozytywne przeważały w nich nad negatywnymi" - dodano.

CBOS podaje, że jeśli chodzi o prognozy, to w ciągu całego 2012 roku respondenci stosunkowo najbardziej pozytywnie wypowiadali się na temat zmian, jakie, ich zdaniem, nastąpią w zakładach pracy.

"Nieco mniej optymistyczne były przewidywania dotyczące sytuacji materialnej gospodarstw domowych oraz poziomu życia. Natomiast największy krytycyzm odnotowaliśmy w prognozach jakości życia politycznego oraz stanu polskiej gospodarki" - napisano w raporcie.

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum

więcej informacji:

Powiązane tematy:

Partner serwisu
  • partner portalu
Bądź na bieżąco!Subskrybuj nasz newsletter
Obserwuj nas

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!