Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Tajniacy wchodzą do centrów handlowych

Do galerii handlowych wkroczyli policjanci w cywilu. To efekt lawiny kradzieży, jaka przed świętami przetoczyła się przez gmachy handlowe w Krakowie. Będzie też więcej patroli mundurowych - informuje portal gazeta.pl.

Tajną grupę stanowi kilkunastu funkcjonariuszy obserwujących największe centra handlowe w Krakowie. Policjanci ściśle współpracują z ochroną budynków, wymieniając się informacjami dotyczącymi podejrzanych grup grasujących na terenie gmachów. Tajniacy mają prześwietlać większe szajki złodziei i wyłapywać pojedynczych złodziejaszków.

- Pomoc była potrzebna, bo przed świętami nasiliła się tego typu przestępczość. Ale będziemy oddziaływać też prewencyjnie. Wczoraj ślubowanie złożyło 100 funkcjonariuszy służby kandydackiej. Świeżo upieczeni mundurowi będą patrolować okolice cieszące się zainteresowaniem grup złodziei - mówi Michał Kondzior z zespołu prasowego małopolskiej policji.

Pod specjalnym nadzorem patroli służby kandydackiej znajdą się nie tylko centra handlowe, ale też inne sklepy, parkingi, bazary, przystanki autobusowe i kolejowe. Policja przypomina jednak, że wzmożone kontrole nie zwalniają nas z wyostrzenia czujności, bo złodzieje mają swoje sprawdzone sposoby.© Portal Spożywczy 2021-06-23 20:52:24