Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Przedstawiciel SM KaMos: Nie będziemy i nie chcemy być wielkim potentatem

Temat dodatków do żywności jest dla nas dość obcy. W procesie produkcji kierujemy się przede wszystkim tradycją - mówi serwisowi portalspyzwyczy.pl, Ireneusz Żmijan, specjalista ds. handlu i marketingu firmy KaMos.


Autor: portalspozywczy.pl
Data: 12-06-2014, 15:00

- Nie używamy żadnych słodzików i cukrów, ponieważ nie produkujemy galanterii słodkiej. W naszej ofercie posiadamy produkt funkcjonalny - kefir z błonnikiem (błonnik roślinny inulina). Kefir powstaje metodą termostatową, czyli dojrzewa u nas w mleczarni zanim trafi na półki sklepowe. Wszystkie nasze produkty - twarogi i sery pleśniowe (poza kefirem z błonnikiem) kwalifikują się na produkty tradycyjne (według MRiRW) i są wytwarzane według niezmiennej receptury od ponad 25 lat - tłumaczy Ireneusz Żmijan.

KaMos, jako niewielki zakład, nie produkuje na masową skalę. - Nie będziemy i nie chcemy być wielkim potentatem, przywiązujemy dużą wagę do wytwarzania wyrobów w oparciu o tradycyjne receptury i na bazie naturalnych składników. Najważniejsza jest dla nas jakość produktu: nie obniżamy ceny, aby np. móc wyprodukować więcej, ale kosztem zastąpienia naturalnych składników dodatkami lub zamiennikami - dodaje.

Spółdzielnia Mleczarska KaMos z Kamiennej Góry zrzeszamy około 90 spółdzielców. Produkuje mleko spożywcze, twarogi, maślankę, duży asortyment śmietan, kefirów, serków śniadaniowych oraz Kamiennogórski ser pleśniowy.

© Portal Spożywczy 2020-05-29 03:14:12