Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

100 tysięcy miejsc pracy w Wielkiej Brytanii

Brytyjski premier Gordon Brown obiecał, że jego rząd stworzy 100 tysięcy nowych miejsc pracy. Jak się ocenia, bezrobocie w dotkniętej recesją Wielkiej Brytanii sięgnie wkrótce trzech milionów. Premier Gordon Brown, z którego inicjatywy skarb państwa wpompował już 37 miliardów funtów w ratowanie brytyjskich banków, zapowiedział, że wyda kolejne 10 miliardów na program inwestycji państwowych - podaje IAR.

Wzorcem dla premiera Browna jest amerykańska polityka "New Deal" prezydenta Roosevelta w dobie Wielkiego Kryzysu. Planowane inwestycje to modernizacja szkół i szpitali, projekty ekologiczne i rozwój informatyki - finansowane przez państwo, ale realizowane przez firmy prywatne. Rzecznik opozycji konserwatywnej powiedział, że liczba 100 tysięcy nowych miejsc pracy wydaje się wzięta z powietrza i przypomniał, iż rząd dopiero co odwołał z braku funduszy wielkie zamówienie państwowe na budowę dwóch lotniskowców.

Przywodca Partii Konserwatywnej, David Cameron oświadczyl, że o wiele więcej dałoby sie osiągnąć forsując rozwój i "zielonych" technologii. Z nadzieją inicjatywę premiera Browna powitały natomiast związki zawodowe.© Portal Spożywczy 2021-06-19 10:24:40