Wydruk strony Portalu Spożywczego - www.portalspożywczy.pl

Mondelez International ma nowego dyrektora finansowego

Nowym dyrektorem finansowym koncernu Mondelez International został Brian Gladden. W poniedziałek, 13 października 2014 r. na tym stanowisku zastąpił on Davida Breartona - informuje portal CFO.com.


Autor: portalspozywczy.pl/CFO.com
Data: 13-10-2014, 13:28
Brian Gladden, nowy dyrektor finansowy Mondelez International (fot. dell.com)

Gladden poprzednio był dyrektorem finansowym informatycznego giganta Dell. Za jego kadencji firma została wycofana z giełdy, po tym jak jej prezesowi Michaelowi Dellowi udało się wykupić akcje spółki za niemal 25 mld dolarów. 49-letni Gladden w firmie będącej trzecim największym producentem sprzętu komputerowego na świecie spędził łącznie sześć lat. Nowy dyrektor finansowy Mondelez w przeszłości był także prezesem i dyrektorem generalnym SABIC Innovative Plastic, jak również pracował w General Electric.

David Brearton pomimo odejścia ze stanowiska dyrektora finansowego, pozostanie w Mondelez International do 1 grudnia tego roku. Odpowiadać będzie za strategiczne inicjatywy koncernu, w tym za joint venture Mondelez i Douwe Egberts. Przypomnijmy, obie firmy do końca 2015 r. planują powołać drugą największą spółkę kawową na świecie o nazwie Jacobs Douwe Egbert, z rocznymi obrotami w wysokości ponad 5 mld euro.

© Portal Spożywczy 2020-08-12 06:31:11